Самарқандда ўтадиган нуфузли триатлон мусобақасига тайёргарлик жараёнлари кўриб чиқилди
Жорий йилнинг 10-11 июнь кунлари Самарқандда “2023 Asia Thriatlon Cup Samarkand” турнири бўлиб ўтади. Бугун Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигида ушбу халқаро мусобақага кўрилаётган тайёргарлик жараёнлари юзасидан ташкилий қўмита йиғлиши ўтказилди.
Йиғилишни Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов олиб борди. Унда халқаро мусобақага тайёргарлик жараёнлари, хорижий спортчилар ва меҳмонларни кутиб олиш, уларга қулай шарт-шароитлар яратиш шу билан бирга, мусобақани ўтказиш вақтида маҳаллий аҳоли дуч келиши мумкин бўлган ноқулайликларни бартараф этиш масалалари муҳокама қилинди.
Мазкур масалалар юзасидан тегишли вазирлик ва идоралар масъуллари ўз таклифларини баён қилдилар. Мусобақани юқори савияда ва кўтаринки руҳда ўтказиш бўйича ташкилотларга қўшимча тавсиялар берилди.

Рассмотрены процессы подготовки к Международному турниру по триатлону в Самарканде
10-11 июня в Самарканде пройдёт турнир “2023 Asia Thriatlon Cup Samarkand”. Сегодня в Министерстве молодёжной политики и спорта состоялось заседание Оргкомитета по подготовке к этим международным соревнованиям.
Заседание провёл Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов. На встрече обсуждались процессы подготовки к престижным стартам, встречи иностранных спортсменов и гостей, создания для них комфортных условий, а также устранения возможных проблем, с которыми могут столкнуться местные жители во время проведения соревнований.
По этим вопросам свои предложения высказали ответственные лица соответствующих министерств и ведомств. Были даны дополнительные рекомендации Организациям по проведению состязаний на высоком уровне.