Енгил атлетикачиларимиз Осиё чемпионатида ўн иккита медаль қўлга киритишди
Пойтахтимиз мезбонлик қилган енгил атлетика U18 ёш тоифасидаги қитъа биринчилиги ўз ниҳоясига етди. 4 кун давом этган мусобақада қитъамизнинг 40 га яқин мамлакатидан 500 нафар спортчи ғолиблик учун баҳс олиб борди.
Чемпионатнинг сўнгги кунида қизлар ўртасида 2000 метрга стипль-чез югуришида Маҳлиё Муҳаммаджонова 7:10.49 дақиқа билан маррага биринчи бўлиб етиб келди ва жамоамизга учинчи олтин медални тақдим қилди. Етти кураш баҳсларида 4739 очко жамғарган Анна Чикалова ҳамда диск улоқтириш секторида роппа-роса 54 метр натижа қайд этган Абдуазиз Раҳматуллаев бронза медалига сазовор бўлишди.
Шу тариқа, муросасиз беллашувларда Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари 3 та олтин, 3 та кумуш ва 6 та бронза, жами 12 та медални қўлга киритишди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу муваффақият билан атлетларимиз ва уларнинг мураббийлари қутлаб, юртдошларимизга келгуси мусобақаларда ҳам омад тилайди.

Отечественные легкоатлеты завоевали двенадцать медалей на ЧА
Завершилось континентальное первенство по лёгкой атлетике U18 в Ташкенте. В соревнованиях, которые длились 4 дня, за победу боролись 500 спортсменов из около 40 стран континента.
В заключительный день чемпионата в беге стипль-чез среди девушек на дистанции 2000 метров победу с результатом 7:10.49 одержала Махлиё Мухаммаджонова и принесла отечественной команде третью по счёту золотую медаль. Бронзовые награды завоевали Анна Чикалова (семиборье, 4739 очков) и Абдуазиз Рахматуллаев (метание диска, 54 м).
Таким образом, на домашнем ЧА представители сборной Узбекистана завоевали в общей сложности 12 медалей (3 золотые, 3 серебряные и 6 бронзовых). Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов и их тренеров с этим успехом и желает им удачи на предстоящих соревнованиях.