Игорь Шквиринга МОҚнинг анъанавий эсдалик медали топширилди
Бугун ўзбек футболининг таниқли вакили, Осиё ўйинлари ғолиби Игорь Шквирин 60 ёшни қарши олди. Шу муносабат билан, Ўзбекистон футбол ассоциациясида Игорь Анатольевични юбилей айём билан қутлашга бағишланган тадбир ўтказилди.
Унда Баҳодир Махситов бошчилигидаги спорт фахрийлари кенгаши, Ўзбекистон футбол ассоциацияси вакиллари ва ОАВ ходимлари иштирок этишди. Тадбирда сўз олган Баҳодир Махситович Игорь Шквиринни юртимиз футболи ривожига қўшган ҳиссаси учун миннатдорчилик билдириб, унга МОҚнинг анъанавий эсдалик медалини тақдим қилди. Шунингдек, учрашувда Ўзбекистон футбол ассоциацияси, Футбол фахрийлари кенгаши, Профессионал футбол лигаси каби ташкилотлар ҳам кун қаҳрамонига ўз совғаларини топширишди. Тадбир давомида Биродар Абдураимов, Тўлаган Исоқов, Миржалол Қосимов, Юрий Саркисян сингари ўзбек футболининг том маънодаги юлдузлари ҳам Игорь Шквиринни қутлашди.
Ўз навбатида, Игорь Анатольевич кўрсатилган бундай ҳурмат ва эҳтиромдан мамнун эканини, келгусида мураббий сифатида юртимиз футболи ривожи учун бор куч-ғайратини сафарбар қилишга тайёр эканини билдирди.

Игорю Шквырину вручена традиционная памятная медаль НОК
Сегодня известный представитель узбекского футбола, победитель Азиатских игр Игорь Шквырин отмечает своё 60-летие. В связи с этим в Ассоциации футбола Узбекистана состоялось мероприятие, в котором Игоря Анатольевича поздравили с юбилеем.
В торжественной встрече приняли участие представители Совета ветеранов спорта во главе с Баходиром Махситовым, Ассоциации футбола Узбекистана и сотрудники СМИ. Выступая на мероприятии, Баходир Махситович поблагодарил Игоря Шквырина за вклад в развитие отечественного футбола и вручил ему традиционную памятную медаль НОК. На встрече также свои памятные подарки вручили представители Ассоциации футбола Узбекистана, Совета ветеранов футбола, Профессиональной футбольной лиги. В ходе мероприятия Игоря Шквырина поздравили звёзды узбекского футбола Биродар Абдураимов, Тулаган Исоков, Мирджалол Косимов, Юрий Саркисян.
В свою очередь, Игорь Анатольевич выразил огромную благодарность за оказание такого почёта и уважения, отметил, что готов и впредь, как тренер, мобилизовать все свои силы на развитие отечественного футбола.