Игорь Шквирин 60 ёшда!
Бугун ўзбек футболининг яқин ўтмишдаги ёрқин вакили, Хиросима-1994 Осиё ўйинлари қаҳрамонларидан бири Игорь Шквирин 60 ёшни қарши олмоқда.
Игорь Анатольевич Шквирин 1963-йилнинг 29-апрель санасида Тошкентда таваллуд топган. Фаолияти давомида мамлакатимизнинг бир қатор клубларида сермаҳсул ўйинлари билан мухлислар меҳрини қозонган. “ПахтакорваЯнгиерклубларида, шунингдек, Россия, Украина, Исроил, Малайзия, Ҳиндистон чемпионатларида ҳам муваффақиятли ўйинлари билан ёдда қолган. 1994-йил Япониянинг Хиросима шаҳрида ўтган Осиё ўйинларида Ўзбекистон терма жамоасининг тарихий чемпионлигига муносиб ҳисса қўшган. Ҳозирда мураббийлик билан шуғулланаётган қаҳрамонимиз давлатимиз томониданШуҳратмедали ваЎзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчифахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Игорь Анатольевични бугунги юбилей айёми билан қутлаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Игорю Шквырину 60 лет!
Сегодня яркому представителю узбекского футбола, одному из героев Азиатских игр Хиросима-1994 Игорю Шквырину исполняется 60 лет.
Игорь Анатольевич Шквырин родился 29 апреля 1963 года в Ташкенте. За свою карьеру он завоевал любовь болельщиков своими плодотворными играми в ряде отечественных клубов. Запомнился успешными матчами в клубах «Пахтакор» и «Янгиер», а также в чемпионатах России, Украины, Израиля, Малайзии, Индии. Внёс достойный вклад в историческое чемпионство сборной Узбекистана на Азиатских играх 1994 года в Хиросиме (Япония). На сегодняшний день занимается тренерской деятельностью, награждён медалью «Шухрат» со стороны государства, а также удостоен почётного звания «Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет именинника с юбилеем, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.