Енгил атлетикачиларимиз қитъа биринчилигидаги илк медалларини қўлга киритишди
Маълум қилганимиздек, бугун Тошкентда енгил атлетика бўйича 18 ёшгача бўлган спортчилар ўртасида Осиё чемпионати старт олди. Қитъамизнинг 40 та мамлакатидан ташриф буюрган атлетлар қатнашаётган нуфузли мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси дастлабки медалларини қўлга киритди.
Бироз аввал якунланган қизлар ўртасидаги узунликка сакраш дастурида Шарифа Давронова, йигитлар ўртасидаги ядро улоқтириш секторида эса Абдуазим Раҳматуллоев кумуш медалларга сазовор бўлишди. Қайд этиш жоиз, Шарифа Давронова ҳали олдинда ўзининг севимли уч ҳатлаб сакраш дастурида ҳам медаллар учун кураш олиб боради. Батафсил:

Легкоатлеты Узбекистана завоевали первые медали ЧА
Как мы сообщали ранее, сегодня в Ташкенте стартовал чемпионат Азии по лёгкой атлетике среди спортсменов до 18 лет. Сборная Узбекистана завоевала свои первые медали на престижных состязаниях, в которых принимают участие атлеты из 40 стран континента.
В программе прыжков в длину среди девушек серебряную медаль завоевала Шарифа Давронова, а в секторе толкания ядра среди юношей на вторую ступень пьедестала почёта поднялся Абдуазим Рахматуллоев. Стоит отметить, что Шарифа Давронова будет бороться за награду в своей любимой программе тройного прыжка. Подробнее: