Тайванда триатлон бўйича “Challenge Samarkand” кўргазмаси ўтказилди
Бутунжаҳон триатлон оиласи айни кунларда Тайванда жам бўлди. Ушбу давлатда 22-23 апрель кунлари “Challenge Taiwan” халқаро мусобақаси бўлиб ўтади. Унда иштирок этиш учун ушбу мамлакатга бутун дунёдан умумий ҳисобда 10 минг нафар меҳмон ташриф буюрди. Мазкур тадбирда Ўзбекистон МОҚ раиси маслаҳатчиси Алишер Каримов ҳамда Ўзбекистон триатлон федерацияси бош котиби Елена Кун ҳам иштирок этишмоқда.
Ушбу хизмат сафари орқали триатлон беллашувларини ташкил этиш бўйича халқаро тажрибани ўрганиш кўзланган. Бугун Ўзбекистон триатлон федерацияси аъзолари “Challenge Family” бренди вакиллари билан мусобақа трассаси бўйлаб барча жараённи ўрганишди. Аҳамиятлиси, турнир доирасида кўргазма нуқталари ҳам ташкил этилган бўлиб, унда жорий йилнинг сентябрь ойида Самарқандда ўтадиган “Challenge Samarkand” бўлими ҳам очилди. Тадбир давомида бўлим ҳақида қизиқиш билдирган меҳмонларга юртимизнинг бой тарихи, мусобақага кўрилаётган тайёргарлик юзасидан маълумот берилди.
22-23 апрель кунлари спортчилар медаллар учун кураш олиб боришади. Баҳслар катталар ўртасида қуйидаги дастурларда бўлиб ўтади:

На Тайване прошла выставка “Challenge Samarkand” по триатлону
В эти дни на Тайване собрались представители Всемирной семьи триатлона. Здесь с 22 по 23 апреля пройдёт международный турнир “Challenge Taiwan”. В общей сложности 10 тысяч участников со всего мира посетили данное мероприятие. В данном мероприятии также принимают участие Советник председателя НОК Узбекистана Алишер Каримов и Генеральный секретарь Федерации триатлона Узбекистана Елена Кун.
Одной из основных целей данной командировки - изучение международного опыта организации соревнований по триатлону. Сегодня перед основными соревнованиями представители Федерации триатлона Узбекистана и бренда «Challenge Family» изучили трассу, где пройдут сами состязания. Важно отметить, что на стыке стартовой и финишной зон были организованы выставочные пункты, где были открыты разделы “Challenge Samarkand”, который пройдёт в Самарканде в сентябре текущего года. Гостям, заинтересовавшимся разделом, была представлена информация о богатой истории нашей страны, об усердной подготовке к предстоящим стартам.
22-23 апреля спортсмены будут бороться за медали. Лучших определят среди взрослых по следующим программам: