Равшан Ирматов ва Рўзиқул Бердиев қашқадарёлик ёшлар билан «Келажак ёшлари» футбол мусобақасида иштирок этишди
Қарши шаҳрида жойлашган «Геолог» спорт соғломлаштириш мажмуасида Қашқадарё вилоят ҳокимлиги, Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда вилоят Ёшлар Ишлари агентилиги ҳамкорлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги ПФ-6099-сонли Фармонлари ижросини таъминлаш мақсадида «темир дафтар»га киритилган уюшмаган ёшлар ўртасида «Келажак ёшлари» футбол мусобақаси ўтказилди. Мазкур тадбирда МОҚ ҳамда Ўзбекистон футбол ассоциацияси раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов бошчилигидаги мутасаддилар ҳам иштирок этишди.
Бу мусобақанинг аҳамиятли жиҳати шундан иборат бўлдики, Ўзбекистон фахри, футбол бўйича Жаҳон чемпионатларида бош ҳакамлик қилиш борасида рекордчи ҳисобланган Равшан Ирматов ҳам ёшлар билан биргаликда майдонда тўп тепди ва уларга ўзгача далда бағишлади.
Шунингдек, уюшмаган ёшлар ўртасида футбол шоуси тарзида ўтказилган мазкур мусобақада «Насаф» клуби бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ҳам иштирок этиб, уларга керакли кўрсатмаларни бериб ўтди.
Кўтаринки руҳда ўтказилган футбол шоу мусобақасида иштирок этган жамоа ёшлари ташкилотчилар томонидан диплом ва қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

Равшан Ирматов и Рузикул Бердиев приняли участие в футбольном шоу
С целью обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 30.10.2020 года УП-6099 «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» в спортивном комплексе «Геолог» города Карши совместно с Министерством туризма и спорта, Национальным Олимпийским комитетом Узбекистана и Агентством по делам молодёжи области, был организован турнир по футболу «Молодёжь будущего» («Келажак ёшлари») среди неорганизованной молодёжи. В мероприятии также приняли участие ответственные лица во главе с первым заместителем председателя НОК и ассоциации футбола Узбекистана Равшана Ирматова.
Примечательность турнира заключалось в том, что гордость Узбекистана Равшан Ирматов, который является рекордсменом по судейству на чемпионатах мира по футболу, также играл на поле с ребятами и подарил им незабываемые ощущения, мотивируя их.
Также, в этом соревновании, принимал участие и главный тренер ФК «Насаф» Рузикул Бердиев и поделился своими ценными советами с молодыми футболистами.
Мероприятие прошло в захватывающем духе и в конце участникам были вручены ценные подарки организаторов.