Равшан Ирматов ва Рўзиқул Бердиев қашқадарёлик ёшлар билан «Келажак ёшлари» футбол мусобақасида иштирок этишди
Қарши шаҳрида жойлашган «Геолог» спорт соғломлаштириш мажмуасида Қашқадарё вилоят ҳокимлиги, Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда вилоят Ёшлар Ишлари агентилиги ҳамкорлигида Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2020 йил 30 октябрдаги ПФ-6099-сонли Фармонлари ижросини таъминлаш мақсадида «темир дафтар»га киритилган уюшмаган ёшлар ўртасида «Келажак ёшлари» футбол мусобақаси ўтказилди. Мазкур тадбирда МОҚ ҳамда Ўзбекистон футбол ассоциацияси раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов бошчилигидаги мутасаддилар ҳам иштирок этишди.
Бу мусобақанинг аҳамиятли жиҳати шундан иборат бўлдики, Ўзбекистон фахри, футбол бўйича Жаҳон чемпионатларида бош ҳакамлик қилиш борасида рекордчи ҳисобланган Равшан Ирматов ҳам ёшлар билан биргаликда майдонда тўп тепди ва уларга ўзгача далда бағишлади.
Шунингдек, уюшмаган ёшлар ўртасида футбол шоуси тарзида ўтказилган мазкур мусобақада «Насаф» клуби бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ҳам иштирок этиб, уларга керакли кўрсатмаларни бериб ўтди.
Кўтаринки руҳда ўтказилган футбол шоу мусобақасида иштирок этган жамоа ёшлари ташкилотчилар томонидан диплом ва қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирланишди.

Ravshan Irmatov and Ruzikul Berdiyev took part in a football show
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated 30.10.2020 UP-6099 "On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports", a football tournament "Youth of the Future" ("Kelazhak yeshlari") among unorganized youth was organized in the Geologist sports complex in Karshi together with the Ministry of Tourism and Sports, the National Olympic Committee of Uzbekistan and the Agency for Youth Affairs of the region. The event was also attended by responsible persons headed by the first deputy chairman of the NOC and the Football Association of Uzbekistan Ravshan Irmatova.
The remarkable thing about the tournament was that the pride of Uzbekistan Ravshan Irmatov, who is the record holder for refereeing at the World Football Championships, also played on the field with the guys and gave them an unforgettable experience, motivating them.
Also, the head coach of FC "Nasaf" Ruzikul Berdiyev took part in this competition and shared his valuable tips with young football players.
The event was held in an exciting spirit and at the end the participants were presented with valuable gifts from the organizers.