Эътибор марказида Тошкент вилоятининг чекка ҳудудлари
МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳамда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги бўлим бошлиғи Акром Низаметдинов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Тошкент вилоятининг Олмалиқ, Бекобод, Оҳангарон шаҳарлари ҳамда Бўка туманида бўлди. Ўрганиш ишлари давомида мутахассислар билан йиғилиш ўтказилиб, жойлардаги спорт объектлари кўздан кечирилди.
Маълумки, Олмалиқ ва Бекобод шаҳарларида футбол, гандбол, футзал каби жамоавий спорт турлари бўйича Республикамизнинг етакчи клублари мавжуд. Мутасаддилар бу орқали ҳудудлардаги аҳолини оммавий спортга кенг жалб қилиш бўйича фикр алмашишди.
Шундан сўнг спорт мактабларининг фаолияти, ўқувчилар учун яратилган шароитлар билан танишилди. Таъмирлаш жараёни кетаётган иншоотларнинг ҳолати кўздан кечирилиб, иш сифатини яхшилаш, объектларни халқаро талабларга жавоб берадиган инвентарлар билан жиҳозлаш бўйича керакли тавсиялар берилди.

Следующая локация рабочей группы отдалённые местности Ташкентской области
Рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым и начальником отдела Министерства молодёжной политики и спорта Акромом Низаметдиновым посетила города Алмалык, Бекабад, Ахангаран и Букинский район Ташкентской области. В ходе визита было проведено совещание с местными специалистами, рассмотрены спортивные объекты.
Как известно, в городах Алмалык и Бекабад имеются ведущие клубы республики по таким командным видам спорта, как футбол, гандбол, футзал. Официальные лица с экспертами региона обменялись мнениями о широком вовлечении местного населения в массовый спорт.
После этого рабочая группа ознакомилась с деятельностью спортивных школ, условиями, созданными для воспитанников. Рассмотрены состояния объектов, где ведётся ремонт, даны необходимые рекомендации по улучшению качества работ, оснащению объектов инвентарем, отвечающим международным требованиям.