Бугун юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Жалгасбай Бердимуратов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Жалгасбай Бердимуратов 1997 йил 27 март куни Нукус шаҳрида таваллуд топган. Нукус Олимпия захиралари коллежи тарбияланувчиси. Юнон-рум кураши бўйича кўплаб халқаро мусобақалар ғолиби ва совриндори. 2019 йил Қозоғистоннинг Нур-Султан шаҳрида ўтказилган жаҳон чемпионатида -77 килограмм вазн тоифасида бронза, 2022 йил эса Сербия мезбонлик қилган дунё биринчилигида эса -82 кг вазн тоифасида кумуш медалга сазовор бўлган. Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси. Кўрсатган натижалари учун давлатимиз томонидан “Шуҳрат” медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчимизни туғилган куни билан қутлаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва янги ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Жалгасбая Бердимуратова!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по греко-римской борьбе Жалгасбай Бердимуратов празднуют свой День рождения.
Бердимуратов Жалгасбай Карлибай ули родился 27 марта 1997 года в Нукусе. Воспитанник Нукуского колледжа Олимпийского резерва. Призёр и победитель международных соревнований по греко-римской борьбе, бронзовый призёр чемпионата мира (2019 год, Нур-Султан) в весовой категории до 77 кг, а в 2022 году на мировом первенстве в Сербии поднялся на вторую ступень пьедестала почёта ( -82 кг). Участник Олимпийских игр в Токио-2020. За достигнутые результаты награждён медалью “Шухрат”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает крепкого здоровья и дальнейших взлётов в спортивной карьере.