Ойбек Касимов ОФК Юридик қўмитаси раиси ўринбосари этиб тайинланди
Осиё футбол конфедерацияси (ОФК) ўз таркибидаги қўмиталарининг ваколат муддати 2023-2027 йилларни ташкил этувчи янги таркибини эълон қилди. Аҳамиятлиси, унда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Омилович Касимов ОФК Юридик қўмитаси раиси ўринбосари лавозимига тайинланди. Шунингдек, яна 5 нафар ҳамюртимиз Конфедерациянинг турли қўмиталари аъзолигига қабул қилинди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ойбек Касимов ва бошқа юртдошларимизни янги лавозимга тайинланганлари билан муборакбод этиб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам янги муваффақиятлар тилайди.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов ОФК Ижроия қўмитасининг Марказий Осиё минтақаси бўйича аъзолигига сайланиб, ташкилотнинг Ҳакамлар Қўмитаси раиси ўринбосари лавозимига тайинланган эди.

Ойбек Касимов назначен на должность заместителя председателя Юридического комитета AFC
Азиатская конфедерация футбола (AFC) объявила о новом составе руководства своих Комитетов, срок полномочий которых составляет 2023-2027 годы. Стоит отметить, что Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Касимов Ойбек Омилович был назначен на должность заместителя председателя Юридического комитета AFC. Также в состав различных комитетов Конфедерации были приняты ещё 5 наших соотечественников.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ойбека Касимова и других наших соотечественников назначением в новые должности, желает им новых успехов в дальнейшей деятельности.
Напомним, что ранее первый заместитель председателя НОК, первый вице-президент АФУ Равшан Ирматов был избран в члены исполкома AFC по Центральноазиатскому региону и назначен на должность заместителя председателя судейского комитета Организации.