Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги ҳамда МОҚ раҳбарияти РОПСТТМга ташриф буюрди
Бугун Алишер Саъдуллаев бошчилигидаги Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги мутасаддилари, шунингдек, МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Республика Олимпия ва Паралимпия спорт турларига тайёрлаш марказида бўлиб, у ердаги шароитларни ўрганди.
Мутасаддиларга Марказ раҳбарияти ҳамроҳлик қилди. Ишчи гуруҳ у ердаги ҳар бир бўлим фаолияти билан яқиндан танишиб, ўқувчилар учун яратилган шароитлар, дарс жараёнлари ҳақида батафсил маълумот олди. Шунингдек, ҳар бир спорт тури учун ажратилган бинолардаги инвентарларнинг ҳолатини доимий кўздан кечириб бориш, Марказнинг моддий-техник базасини кучайтириш бўйича қўшимча топшириқлар берилди.
Ташриф давомида эртага ўтказиладиган "Наврўз сайли" тадбирига олиб борилаётган тайёргарлик ҳам ўрганилди. Ёш спортчилар учун байрамона кайфият улашиш, тадбирни кўтаринки руҳда ўтказиш бўйича масъулларга керакли вазифалар белгиланди.

Руководство Министерства молодёжной политики и спорта и НОК посетили РЦПОПВС
Сегодня рабочая группа во главе с первым заместителем министра молодёжной политики и спорта Алишером Садуллаевым, а также заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым побывала в Республиканском центре подготовки по Олимпийским и Паралимпийским видам спорта, где изучила созданные для воспитанников условия.
Официальных лиц сопровождало руководство Центра. Рабочая группа внимательно ознакомилась с деятельностью каждого отдела, получила подробную информацию об условиях, созданных для учащихся. Также были даны дополнительные задания по постоянному контролю за состоянием спортивного инвентаря в помещениях, отведённых для занятий, по укреплению материально-технической базы Центра.
В ходе визита была также рассмотрена подготовка к предстоящему завтра событию “Навруз сайли”. Перед организаторами поставлены необходимые задачи по проведению мероприятия на высоком уровне.