Адҳам Икрамов жаҳон чемпионатидан аввал боксчи қизларимизга омад тилади
Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов айни пайтда Ҳиндистонда хизмат сафарида бўлиб турибди. Вазир бугун Нью-Дели шаҳрида жаҳон чемпионатидан аввал ўқув-машғулот йиғинини олиб бораётган бокс бўйича Ўзбекистон аёллар терма жамоаси истиқомат қилаётган манзилга ташриф буюрди.
Адҳам Илҳамович мураббийлар штаби ва спортчиларимиз билан учрашиб, машғулот жараёнини кузатди ва уларнинг тайёргарлиги ҳақида яқиндан суҳбатлашди. Учрашув давомида Ёшлар сиёсати ва спорт вазири боксчи қизларимизга бўлажак жангларда омад тилади.
Эслатиб ўтамиз, эртага иштирокчи давлатларнинг техник йиғилиши ҳамда қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади. Жанглар 16-26 март саналарига белгиланган.

Адхам Икрамов пожелал удачи представительницам сборной Узбекистана по боксу перед ЧМ
Министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов в настоящее время находится с рабочим визитом в Индии. Сегодня он побывал в Нью-Дели, где проживает женская сборная Узбекистана по боксу, которая проводит тренировочные сборы перед чемпионатом мира.
Адхам Ильхамович встретился с тренерским штабом и спортсменками, наблюдал за тренировочным процессом и подробно пообщался с ними об их подготовке. Во время встречи министр Молодёжной политики и спорта пожелал девушкам удачи в предстоящих боях.
Напомним, что уже завтра состоится техническое совещание стран-участниц, а также церемония жеребьёвки. Состязания пройдут с 16 по 26 марта.