Ёш хоккейчиларимиз Осиё чемпионатида пешқадамлик қилишмоқда
Маълум қилганимиздек, айни кунларда Мўғулистонда хоккей бўйича ёшлар ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Унда иштирок этаётган Ўзбекистон терма жамоаси 2-турдан сўнг етакчига айланди.
Ортда қолган кунда Эрон билан баҳс олиб борган йигитларимиз 14:1 ҳисобида ғалаба қозонишди. Шу тариқа, 6 очко жамғарган жамоамиз шайбалар нисбатига кўра пешқадамга айланиб олди. Бугун мусобақада дам олиш куни. 3-турда ҳамюртларимиз дастлабки икки ўйинда ғалаба қозонган мезбонларга қарши баҳс олиб боришади. Яна бир аҳамиятли томони, мусобақа давомида 6 бор рақиб дарвозасини ишғол қилган ва яна шунча ассист муаллифига айланган юртдошимиз Жасурбек Рустамхонов 2 турдан сўнг энг яхши снайпер бўлиб турибди.

Юные хоккеисты Узбекистана лидируют на ЧА
Как мы сообщали ранее, в эти дни в Монголии проходит чемпионат Азии по хоккею U-18. Сборная Узбекистана, принимающая участие в континентальном первенстве, вышла в лидеры после 2-го тура.
Во встрече с Ираном наши соотечественники выиграли со счётом 14:1. Таким образом, команда нашей страны, набравшая 6 очков, вышла в лидеры по соотношению шайб. Сегодня выходной день на соревнованиях. В 3-м раунде сборная Узбекистана проведёт матч против хозяев турнира. Ещё одним немаловажным моментом является то, что наш соотечественник Джасурбек Рустамхонов, 6 раз поразивший ворота соперников в ходе состязаний и ставший автором ещё столько же результативных передач, после 2-х туров остаётся лучшим снайпером.