Бугун таниқли оғир атлетикачимиз Иван Ефремов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Иван Владимирович Ефремов 1986 йил 9 март куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Оғир атлетика бўйича АҚШнинг Хьюстон (2015) ва Анахайм (2017) шаҳарларида ўтказилган жаҳон чемпионатлари совриндори. Ефремов Лондон-2012 Олимпиадасининг бронза медали соҳиби, Рио-2016 Олимпиадасининг иштирокчиси ҳисобланади. Шунингдек, ҳамюртимиз Осиё ўйинлари ва қитъа чемпионатида совриндорлар қаторидан жой олган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси спортчимизни туғилган куни билан муборакбод этиб, унга сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Ивана Ефремова!
Сегодня один из именитых представителей сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Иван Ефремов празднует свой День рождения.
Иван Владимирович Ефремов родился 9 марта 1986 года в Ташкенте. Призёр чемпионатов мира в Хьюстоне (2015 год) и Анахайме (2017 год). Обладатель бронзы Олимпийских игр Лондон-2012 и участник Рио-2016 (-105 кг). Призёр Азиатских игр и континентального первенства.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов.