Ўзбекистон велоспорт Федерацияси билан онлайн тренинг ўтказилди
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон миллий Олимпия қўмитаси ва велоспорт федерацияси раҳбарияти иштирокида спортчиларимиз онлайн тренинг ўтказди. Унинг давомида Федерация Бош котиби Козим Ўринбойходжаев ва Олимпия терма жамоаси мураббийи Руслан Нуритдинов спортчиларимиз карантин даврида иштирок этаётган шароитлар ҳақида батафсил маълумот берди. Бундан ташқари, велосипедчиларимиз зарур жиҳозларни ўз вақтида етказиб бериш учун ҳукумат ва спорт раҳбариятига миннатдорчилик билдирдилар.
МОҚ Президенти Рустам Шоабдураҳманов спортчиларимизни янада мустаҳкам ва сабр-тоқатли бўлишга чақирди, шунинг учун ҳукуматимиз уларни тўлиқ қўллаб-қувватлади.
Онлайн тренинг давомида МОҚ раҳбарияти карантин тугаганидан кейин мамлакатимизда велосипедни янада ривожлантириш бўйича тегишли кўрсатмалар берди — халқаро мусобақаларни ташкил этишни, олимпиячиларимиз ва терма жамоаларни тайёрлашни батафсил кўриб чиқинг.

An online training session with the Cycling Federation of Uzbekistan was held
With the participation of the Ministry of Physical Culture and Sports, the National Olympic Committee and the leadership of the Cycling Federation of Uzbekistan, our athletes conducted an online training session. During it, the general Secretary of the federation, Kozim Urinbokhodjaev, and the coach of the Olympic team, Ruslan Nurtdinov, spoke in detail about the conditions in which our athletes are engaged during the quarantine period. Our cyclists also expressed their gratitude to the government and the sports administration for the timely provision of the necessary equipment.
And the President of the NOC, Rustam Shoabdurakhmanov, called on our athletes to be more steadfast and resilient, noting that our government fully supports them.
During the online training, the NOC leadership gave appropriate instructions for the further development of cycling in our country after the end of the quarantine — to consider in detail the organization of international competitions, training of our Olympians and the national team.