Олимпиада чемпиони Шаҳобиддин Зоиров 30 ёшда!
Бугун бокс бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Олимпия ўйинлари ва жаҳон чемпиони Шаҳобиддин Зоиров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шаҳобиддин Зоиров 1993 йил 3 март куни Бухоро вилоятида туғилган. Боксчимиз -52 кг вазн тоифасида Рио-2016 Олимпия ўйинлари, 2019 йил Россия Федерациясининг Екатеринбург шаҳрида ўтган жаҳон чемпионати ғолиби бўлган. Ушбу ғалабалари эвазига Президентимиз томонидан “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи” ва “Ўзбекистон ифтихори” фахрий унвонлари билан тақдирланган. Токио-2020 Олимпия ўйинлари иштирокчиси.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Шаҳобиддин Зоировни туғилган куни билан муборакбод этиб, фаолиятида улкан ғалаба ва муваффақиятлар тилаб қолади.

Олимпийскому чемпиону Шахобиддину Зоирову - 30 лет!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по боксу, победитель чемпионата мира и Олимпийских игр 2016 года Шахобиддин Зоиров празднует свой День рождения.
Шахобиддин Зоиров родился 3 марта 1993 года в Бухарской области. Обладатель награды высшей пробы Рио – 2016, первенства планеты Екатеринбург-2019 в весе до 52 кг. За свои успехи награждён почётными званиями "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан" и "Узбекистон ифтихори". Участник главных стартов четырёхлетия Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет боксёра с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, ярких и незабываемых побед.