Тошкент "Катта дубулға" турнири иштирокчиларининг ташрифи бошланди
3-5 март кунлари Тошкент мезбонлик қиладиган дзюдо бўйича "Катта дубулға" турнирида иштирок этувчи давлатлар сони маълум бўлди. Халқаро дзюдо федерациясининг маълум қилишича, 51 давлатдан 378 нафар спортчи мазкур мусобақада иштирок этиш учун рўйхатдан ўтказилган.
Мусобақа Париж-2024 Олимпия ўйинларига қимматли рейтинг очколарини тақдим этиши билан янада аҳамиятли. Унда ўз вазн тоифасида ғалаба қозонган спортчи бу йўлда 500 очкога эга бўлади.
Ҳозирда турнир иштирокчилари бирин-кетин Тошкентга етиб келишмоқда. Айни пайтгача Япония, Хитой, Хитой Таипейи, Туркия, Туркманистон, Словения каби терма жамоалар пойтахтимизга ташриф буюрган.

28 Февраля 2023 1993
Стало известно окончательное количество стран-участниц турнира "Большого шлема" по дзюдо, который состоится в Ташкенте с 3 по 5 марта. Международная федерация дзюдо сообщила, что для участия в соревнованиях зарегистрировались 378 спортсменов из 51 страны.
Данные старты значимы тем, что на них будут разыграны ценные рейтинговые очки на пути Париж-2024. Победитель турнира запишет в свой актив 500 очков.
В настоящее время участники состязаний один за другим прибывают в Ташкент. К этому времени в столицу прилетели делегации Японии, Китая, Китайского Тайбэя, Турции, Туркменистана, Словении.