Ўзбекистонлик мутасаддилар Осиё от спорти федерациясининг Бош Ассамблеясида қатнашишди
Қатар пойтахти Доха шаҳрида Осиё от спорти федерациясининг (ООСФ) Бош Ассамблеяси бўлиб ўтди. Мазкур тадбирда мамлакатимиз номидан Баҳромжон Газиев бошчилигидаги Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси мутасаддилари иштирок этишди.
Тадбир доирасида ташкилотнинг ўтган давр мобайнидаги молиявий ҳисоботи, спортчи ва отларни Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига тайёрлаш дастури тингланди. Шунингдек, отларни Европадаги мусобақаларга хавфсиз олиб бориб келишнинг янги тартиби эълон қилинди.
Ассамблея давомида ҳамюртларимиз Эрон, Ҳиндистон, Покистон, Хитой Таипейи ва бошқа мамлакатларнинг миллий федерациялари билан ўзаро ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш, ўзбекистонлик ҳакам ва стюартларнинг халқаро мусобақаларда иштирок этишларини таъминлаш бўйича музокаралар олиб боришди.
Баҳромжон Газиев сафар давомида Халқаро от спорти федерацияси президенти Ингмар де Вос, ООСФ президенти Ҳамад Абдураҳмон Ал Аттиях, ООСФ Бош котиби Бадир Ал Дарвиш ва бошқа бир қатор расмийлар билан мамлакатимизда ушбу спорт тарғиботини янги босқичга олиб чиқиш масалаларига оид учрашувлар ўтказди.

25 Февраля 2023 2458
Официальные лица Федерации конного спорта Узбекистана приняли участие в Генеральной Ассамблее Азиатской федерации конного спорта
В столице Катара состоялась Генеральная Ассамблея Азиатской федерации конного спорта (AEF). В мероприятии приняли участие представители Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана во главе с Бахромжоном Газиевым.
В рамках заседания была заслушана финансовая отчётность Организации за прошедший период, программа подготовки спортсменов и лошадей к Азиатским Играм Ханчжоу-2022. Также был объявлен новый порядок безопасного ввоза лошадей в Европу.
В ходе Ассамблеи были проведены переговоры с Национальными федерациями Ирана, Индии, Пакистана, Китайского Тайбэя и других стран о выводе на новый уровень их взаимодействия, обеспечении участия узбекских судей и стюартов в международных соревнованиях.
В ходе рабочего визита Бахромжон Газиев провёл встречи с президентом Международной федерации конного спорта Ингмаром де Восом, руководителем АЕF Хамадом Абдурахманом Ал-Аттиях, Генеральным секретарём Бадиром Аль Дарвишем и рядом других официальных лиц по вопросам продвижения этого вида спорта в нашей стране и поднятия его на новый уровень развития.