Онлайн машғулот: Ўзбекистон Миллий паралимпия ассоциацияси. 2-машғулот
Эътиборингизга Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциациясининг Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги билан иккинчи қўшма машғулотидан видеони тақдим этамиз.
Машғулотни яна бир бор пара-атлетика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Сардор Aбдухолиқов олиб борди. У фаол чигалёзди машқларини бошлади ва кейин спортчиларга кучли назорат остида машғулотларни давом эттиришга ёрдам берди. Спортчиларнинг юкламаси синчковлик билан ҳисоблаб чиқилиб, пульс уриши доимий ўлчаб турилди.
Онлайн-машғулот якунида Миллий олимпия қўмитаси президенти Р.М. Шаабдурахмонов муҳтарам Президентимиз топшириғига биноан қўмита ва вазирлик барча имкониятларни ишга солаётгани, спортчи ва мураббийларга ҳар томонлама кўмак ва ёрдам кўрсатилаётганини таъкидлади.
Миллий олимпия қўмитаси барчани бундан кейин ҳам доимий ишлашни, соғлиғини мустаҳкамлаб боришни ва жисмоний машқларни мунтазам равишда бажаришни тавсия қилади. Шунингдек, барча мураббий ва спортчиларга ноодатий шароитда фидойилик билан машғулот олиб бориш истаги учун ташаккур билдиради.

Онлайн-тренировка: Национальная параолимпийская ассоциация Узбекистана. 2-тренировка
Представляем вашему вниманию видео со второй совместной онлайн-тренировки Национальной параолимпийской ассоциации Узбекистана с Национальным олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Тренировку вновь проводил главный тренер сборной Узбекистана по пара-атлетике Сардор Абдухаликов, который задал темп активной разминкой, и далее помог атлетам провести силовую тренировку под чутким контролем. Нагрузку атлетов тщательно рассчитывали, производя регулярные замеры пульса.
В завершении, президент национального олимпийского комитета Р.М. Шаабдурахмонов отметил, что комитет и Министерство физической культуры и спорта прилагают все усилия, чтобы выполнить поручение уважаемого Президента Республики Узбекистан и оказать всяческую поддержку и помощь спортсменам и тренерам.
Национальный Олимпийский Комитет призывает всех спортсменов продолжать дальше работать, укреплять свое здоровье и регулярно тренироваться. А также благодарит всех тренеров и спортсменов за их стремление заниматься в домашних и необычных для них условиях.