Онлайн машғулот: Ўзбекистон Миллий паралимпия ассоциацияси. 2-машғулот
Эътиборингизга Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциациясининг Миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги билан иккинчи қўшма машғулотидан видеони тақдим этамиз.
Машғулотни яна бир бор пара-атлетика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Сардор Aбдухолиқов олиб борди. У фаол чигалёзди машқларини бошлади ва кейин спортчиларга кучли назорат остида машғулотларни давом эттиришга ёрдам берди. Спортчиларнинг юкламаси синчковлик билан ҳисоблаб чиқилиб, пульс уриши доимий ўлчаб турилди.
Онлайн-машғулот якунида Миллий олимпия қўмитаси президенти Р.М. Шаабдурахмонов муҳтарам Президентимиз топшириғига биноан қўмита ва вазирлик барча имкониятларни ишга солаётгани, спортчи ва мураббийларга ҳар томонлама кўмак ва ёрдам кўрсатилаётганини таъкидлади.
Миллий олимпия қўмитаси барчани бундан кейин ҳам доимий ишлашни, соғлиғини мустаҳкамлаб боришни ва жисмоний машқларни мунтазам равишда бажаришни тавсия қилади. Шунингдек, барча мураббий ва спортчиларга ноодатий шароитда фидойилик билан машғулот олиб бориш истаги учун ташаккур билдиради.

Dear friends! Online training continues!
We present to your attention a video from the second joint online training session of the National Paralympic Association of Uzbekistan with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan.
The training was again conducted by the head coach of the national team of Uzbekistan in para-athletics Sardor Abdukhalikov, who set the pace with an active warm-up, and then helped the athletes to conduct strength training under strict control. The athletes ' workload was carefully calculated by taking regular pulse measurements.
In conclusion, the President of the National Olympic Committee R. M. Shaabdurakhmonov noted that the committee and the Ministry of Physical Culture and Sports are making every effort to fulfill the instructions of the distinguished President of the Republic of Uzbekistan and provide all possible support and assistance to athletes and coaches.