Комилжон Тўхтаев гигант слаломдаги иштирокини якунлади
Куршевель ва Марибель шаҳарлари (Франция) мезбонлик қилаётган тоғ чанғиси бўйича жаҳон чемпионатининг ортда қолган кунида эркаклар ўртасида гигант слалом йўналишида ғолиб ва совриндорлар аниқланди. Унда ҳамюртимиз Комилжон Тўхтаев ҳам иштирок этди.
Баҳслар якунига кўра, швейцариялик Марк Одермат энг яхши натижа билан олтин медални қўлга киритди. Кучли учликдан Швейцария термасининг бошқа бирин вакили Луи Миллиард ва австриялик Марко Шварц жой олишди. Комилжон Тўхтаев эса квалификациядан ўтган 100 нафар спортчи орасида 39-натижани қайд этди.

18 Февраля 2023 1996
В предпоследний день чемпионата мира по горнолыжному спорту, который проходит в городах Куршевель и Марибель (Франция), определились победители и призёры в мужском гигантском слаломе. В соревнованиях данной программы принял участие и наш соотечественник Комилжон Тухтаев.
По итогам выступлений золотую медаль с лучшим результатом завоевал швейцарец Марк Одермат. За ним расположился ещё один представитель сборной Швейцарии Луи Миллард, тройку лидеров замкнул австриец Марко Шварц. А Комилжон Тухтаев показал 39-й результат среди 100 спортсменов, прошедших квалификацию.