Бугун таниқли боксчимиз Исроил Мадримов ва енгил атлетика бўйича терма жамоамиз вакили Екатерина Воронина ўз таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Исроил Модрахимович Мадримов 1995 йил 16 февраль куни Хоразм вилоятида туғилган. -75 кг вазн тоифасида 2017 йилги қитъа чемпионати ва 2018 йилги Осиё ўйинлари ғолиби. Боксчимиз Индонезияда ўтган Осиё ўйинларида терма жамоамиз байроқдори бўлган. Айни пайтда профессионал боксда “The Dream” номи остида танилаётган Мадримов 9 та жанг ўтказди ва уларнинг 8 тасида ғалаба қозонган ва 1 дуранг қайд этган.
Екатерина Александровна Воронина 1992 йил 16 февраль куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. Етти кураш бўйича 2014 йил Осиё ўйинлари, 2015 йил Осиё чемпионатида олтин медални қўлга киритган. Беш кураш ва етти кураш бўйича Ўзбекистон рекордчиси. Ёпиқ иншоотларда 2 карра Осиё чемпиони. Рио-2016 ҳамда Токио-2020 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни ҳам бугунги айём билан муборакбод этиб, уларга мустаҳкам соғлик ва янги муваффақиятлар тилаб қолади.

16 Февраля 2023 2358
Сегодня свой День рождения отмечают именитый боксёр Исраил Мадримов и представительница сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Екатерина Воронина.
Исраил Модрахимович Мадримов родился 16 февраля 1995 года в Хорезмской области. Победитель континентального первенства 2017 года, Азиатских игр 2018 года в весовой категории до 75 кг. Боксёр был знаменосцем отечественной делегации на Азиатских играх в Индонезии. На данный момент Мадримов, известный в профессиональном боксе по прозвищу "The Dream", провёл 9 боёв, в 8 из них одержал победу и в 1 оформил ничью.
Екатерина Александровна Воронина родилась 16 февраля 1992 года в Ташкенте. В семиборье выиграла золотые медали Азиатских игр 2014 года, континентального первенства 2015 года. Рекордсменка Узбекистана по пятиборью и семиборью. Двукратная чемпионка Азии в закрытых помещениях. Защищала честь нашей страны на Олимпийских играх Рио-2016 и Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет атлетов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и новых высот.