10-онлайн учрашув. Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни
Онлайн учрашув гўзал ва бетакрор байрам – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш кунига бағишланди. Бу сафар МОҚ ходимлари фарзандлари, невара ва жиянлари билан иштирок этишди.
Учрашув ушбу ажойиб байрамнинг ташкил топиши тарихи муҳокама қилинди, болалар эса байрам учун тайёрлаган махсус ижодий дастурларини намойиш этишди. Кимдир шеър айтиб берди, яна бири қизиқарли чиқишлар намойиш этди, рақс тушганлар ҳам бўлди.
Учрашувда ёш истеъдод эгалари нафақат ўзбек ва рус, балки қорақалпоқ тилида ҳам шеърлар ўқиб бердилар.
Учрашув якунида Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси президенти Шаабдурахманов Рустам Мавзурович сўзга чиқиб, барча болаларни яна бир бор байрам билан қутлади ва болаларга чиқишлари учун миннатдорчилик билдирди.
Миллий олимпия қўмитаси барчани бундан кейин ҳам доимий ишлашни, соғлиғини мустаҳкамлаб боришни ва жисмоний машқларни мунтазам равишда бажаришни тавсия қилади.

10-ая онлайн встреча. Международный день защиты детей
Онлайн-встреча была посвящена прекрасному и светлому празднику — Международному дню защиты детей. На этот раз сотрудники НОК были вместе со своими детьми, внуками и племянниками.
На встрече обсуждалась история появления праздника, а дети специально к этому важному и праздничному Дню подготовили небольшие творческие выступления: кто-то зачитывал стихи, а кто-то показал, как умеет танцевать.
Ребята прочитали стихи не только на узбекском и русском языках, но и на каракалпакском.
В конце встречи Президент НОКа Шаабдурахманов Рустам Мавзурович, ещё раз поздравил всех детей с праздником и поблагодарил за их выступление.
Национальный олимпийский комитет призывает все коллективы оставаться сплоченными, не забывать созваниваться друг с другом, помнить, что даже на удаленном доступе мы все остаемся коллегами и друзьями!