Ўзбекистон ва Италия от спорти федерацияси ўртасидаги ҳамкорлик янги босқичга чиқмоқда
Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси Бош котиби Нодир Ибрагимов айни пайтда Италияда хизмат сафарида бўлиб турибди. Ташрифдан кўзланган мақсад от спорти бўйича ушбу мамлакатнинг тажрибасини ўрганиш, томонлар ўртасида истиқболли келишувларни йўлга қўйишдир.
Мутахассис Италия от спорти федерацияси Бош котиби Симоне Перилло билан ўтган учрашув давомида ушбу мавзуларга алоҳида тўхталиб ўтди. Суҳбат давомида томонлар ўзаро ҳамкорликнинг кейинги марралари, терма жамоалар ўртасида қўшма ўқув-машғулот йиғинларини ўтказиш, “Pratoni del Vivaro” от спорти клубида ўтадиган нуфузли халқаро мусобақада ҳамюртларимизнинг иштирокини таъминлаш каби мавзулар ҳам муҳокама қилинди.
Ўз навбатида, Нодир Ибрагимов самимий учрашув учун минатдорчилик билдириб, Италия от спорти федерацияси раҳбарияти ва терма жамоа вакилларини апрель ойида пойтахтимиздаги “Universal Horses Stables” клубида ўтадиган халқаро мусобақага таклиф қилди.

15 Февраля 2023 2164
Генеральный секретарь Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Нодир Ибрагимов в настоящее время находится в Италии с рабочим визитом. Целью командировки является изучение опыта этой страны в сфере конного спорта, установление перспективных соглашений между сторонами.
Эксперт особо затронул эти темы во время встречи с Генеральным секретарём Федерации конного спорта Италии Симоне Перилло. В ходе беседы стороны обсудили такие темы, как дальнейшие этапы проведения совместных тренировочных сборов между Национальными командами, обеспечение участия отечественных атлетов в престижных соревнованиях, которые пройдут в конноспортивном клубе “Pratoni del Vivaro” в Италии.
В свою очередь, Нодир Ибрагимов, поблагодарив за беседу в дружественной атмосфере, пригласил руководство Федерации конного спорта Италии и представителей сборной на международные соревнования в столичном клубе “Universal Horses Stables”, запланированные на апрель месяц.