Оғир атлетикачиларимиз хорижий мутахассислар билан янги йиғин бошлашди
Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Чирчиқда навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини ўтказмоқда. Бош мураббий Баҳром Мендибоев мазкур йиғинга май ойида Корея Республикасида ўтадиган Осиё чемпионатида иштирок этиши кутилаётган 15 нафар асосий таркиб спортчиларини жалб қилган.
Яна бир аҳамиятли томони, бу терма жамоамизда фаолият бошлаган хорижлик мураббийлар эронлик Али Ҳуссайни ва туркманистонлик Доулет Глиджов иштирокидаги биринчи йиғин ҳисобланади. Шунингдек, ҳамюртларимиз билан Ўмон терма жамоасининг 2 нафар вакили бирга шуғулланиб, ўз тажрибаларини оширишмоқда.

Тяжелоатлеты Узбекистана начали УТС с зарубежными специалистами
Сборная Узбекистана по тяжёлой атлетике проводит очередные учебно-тренировочные сборы в Чирчике. Главный тренер отечественной команды Бахром Мендибоев привлек к данным УТС 15 спортсменов, которые, как ожидается, примут участие в чемпионате Азии в Республике Корея, запланированный на май месяц.
Ещё одним немаловажным моментом является тот факт, что это первые сборы с участием зарубежных тренеров, которые начали свою деятельность в отечественной команде, Али Хуссайни из Ирана и Доулет Глиджова из Туркменистана. Также вместе с нашими соотечественниками тренируются и набираются опыта 2 представителя сборной Омана.