МБАда тарихий натижа!
Миллий баскетбол ассоциациясининг (МБА) ортда қолган навбатдаги кунида тарихий воқелик юз берди. Гап шундаки, “Лейкерс” ҳужумчиси Леброн Жеймс “Оклахома”га қарши баҳсдан сўнг МБА тарихида энг кўп очко жамғарган баскетболчига айланди.
Ушбу ўйинда Жеймс жамғарган очколар 38 тани ташкил этди. Бу билан унинг бутун фаолиятидаги очколари 38 388 тага етди! Шу тариқа, Леброн афсонавий Карим Абдул-Жабборнинг натижасини янгилади.
Ўйинга ташриф буюрган Абдул-Жаббор Жеймсни шахсан ўзи ушбу муваффақият билан қутлади. Бироқ ўйин “Лейкерс”нинг 130:133 ҳисобидаги мағлубияти билан якунланди.

В очередной день Национальной баскетбольной ассоциации (НБА) произошло историческое событие. К концу третьей четверти матча «Лейкерс» – «Оклахома» американский баскетболист Леброн Джеймс стал самым результативным баскетболистом. Он побил рекорд всех времён по количеству набранных очков в регулярных сезонах НБА одним игроком.
Очки, набранные Джеймсом в этой игре, составили 38. А количество очков за всю его карьеру достигло 38 388! Этим Леброн обновил результат легендарного Карима Абдул-Джаббара.
Абдул-Джаббар, посетивший игру, лично поздравил Джеймса с этим успехом. Однако игра закончилась поражением "Лейкерс" со счётом 130: 133.