• Халқаро Олимпия қўмитаси зилзила натижасида зарар кўрган Туркия ва Сурияга ёрдам беради. Бу ҳақида ташкилот раҳбари Томас Бах маълум қилди.
• Миллий хоккей лигаси мутасаддилари хоккейчиларнинг 2026 йил Милан ва Кортина д’Ампеццо шаҳарларида ўтадиган қишки Олимпия ўйинларида иштирок этиш масаласини кўриб чиқмоқда.
• Канвон-2024 қишки ўсмирлар Олимпия ўйинлари ташкилий қўмитаси мусобақа медаллари учун дизайнлар конкурсини эълон қилди.
• Халқаро дзюдо федерацияси (ИЖФ) ва Қозоғистон дзюдо федерацияси ўртасида ҳамкорлик шартномаси имзоланди. Унга кўра, 2023-2026 йиллар давомида Астана ёки Алматы шаҳарларида "Катта дубулға" таснифига кирувчи мусобақалар ўтказилади.

- Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах заявил, что Олимпийское движение поможет Турции и Сирии, пострадавшим от землетрясения.
- Официальные лица Национальной хоккейной лиги рассматривают возможность участия спортсменов в зимних Олимпийских играх в Милане и Кортина-д’Ампеццо.
- Оргкомитет зимних юношеских Олимпийских игр Канвон-2024 объявил конкурс дизайна медалей соревнований.
- Подписано соглашение о сотрудничестве между Международной федерацией дзюдо и Федерацией дзюдо Казахстана. Согласно документу, в период с 2023 по 2026 год в городах Астана или Алматы будут проводиться турниры серии "Большого шлема".