Боксчи қизларимиз Осиё чемпионатини биринчи ўринда якунлашди!
Таиландда ўтаётган бокс бўйича U-22 Осиё чемпионатида қизлар ўртасидаги беллашувлар ниҳоясига етди. Қувонарлиси, унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси 5 та олтин, 3 та кумуш ва 2 та бронза медали билан умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритиб, чемпионликни муносиб ҳимоя қилди. Бугун ўтказилган финал жангларида 5 нафар ҳамюртимиз олтин медалга сазовор бўлди. Ғолиб ва совриндорлар билан танишинг:
-50 кг: Сабина Бобоқулова
-54 кг: Нигина Ўктамова
-66 кг: Навбаҳор Ҳамидова
-57 кг: Ситора Турдибекова
-70 кг: Азиза Зокирова
-75 кг: Соҳиба Рўзметова
-63 кг: Зиёда Ярашева
-81 кг: Саҳобат Ҳусанова
Эртага йигитлар ўртасидаги финал жанглари ўтказилади. Унда 10 нафар ҳамюртимиз чемпионлик учун баҳс олиб боришади. Бўлажак беллашувларда ҳамюртларимизга омад ва зафарлар тилаймиз!

На ЧА в честь узбекских боксёрш 5 раз прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан!
Женская сборная Узбекистана по боксу достойно выступила на ЧА U-22 в Таиланде. Некоторое время назад завершились финальные бои континентального первенства среди девушек. Отрадно отметить, что на данных ответственных стартах года отечественные представительницы делегации Узбекистана завоевали 5 золотых, 3 серебряных и 2 бронзовые награды.
Медалистки:
-81 кг: Сахобат Хусанова
Завтра по регламенту состязаний финальные встречи пройдут в мужской части турнира, в которой на ринг защищать честь нашей страны поднимутся 10 мастеров кожаной перчатки. Пожелаем им успехов в предстоящих выступлениях!