Ўзбекистон делегацияси XXXI Бутунжаҳон қишки Универсиада ўйинларининг очилиш маросимида
АҚШнинг Лейк-Плесид шаҳрида XXXI Бутунжаҳон қишки Универсиада ўйинларининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. "Herb Brooks ARENA" мажмуасида ўтган тадбирда Ўзбекистон делегацияси ҳам иштирок этди. Маросимда фигурали учувчимиз Азизмурод Шабазов делегациямиз байроқдори бўлди.
Эслатиб ўтамиз, мазкур мусобақада дунёнинг 50 мамлакатидан ташриф буюрган 2500 нафар спортчи ва мураббийлар қатнашмоқда. Бугун Азизмурод Шабазовнинг қисқа дастурдаги чиқиши билан атлетларимизнинг мусобақадаги иштироки бошланади.

Делегация Узбекистана на церемонии открытия Игр XXXI Всемирной зимней Универсиады
В американском Лейк-Плэсиде состоялась торжественная церемония открытия Игр XXXI Всемирной зимней Универсиады. В мероприятии, прошедшем в комплексе “Herb Brooks ARENA”, приняли участие и представители нашей страны. Знаменосцем делегации Узбекистана стал фигурист Азизмурод Шабазов.
Напомним, что в соревнованиях принимают участие 2500 спортсменов и тренеров из 50 стран мира. Сегодня начинается участие наших атлетов в соревнованиях. Первым из представителей делегации Узбекистана выступит фигурист Азизмурод Шабазов в короткой программе.