Ёш спортчиларимиз “Орзу дастури” лойиҳасида қатнашишмоқда
Шу кунларда Корея Республикасида ёш атлетлар учун “Орзу дастури” (Dream Program) лойиҳаси асосида кўп кунлик ўқув курслари ва машғулотлар олиб борилмоқда. Дунёнинг 25 мамлакатидан 130 нафар ёш спортчи қатнашаётган мазкур дастурда ҳамюртларимиз ҳам иштирок этишяпти.
Дастур шартига кўра, лойиҳада 13-17 ёш оралиғидаги қишки спорт турлари билан шуғулланадиган спортчилар қатнашиши мумкин. Бундан кўзланган мақсад 2024 йил Кореянинг Канвон шаҳрида бўлиб ўтадиган ўсмирлар қишки Олимпия ўйинларида иштирок эта оладиган ёшларни жамлаш, уларни ўз ёш тоифаларига оид замонавий методикалар билан таништиришдир. Мазкур лойиҳада фигурали учиш бўйича 3 нафар спортчимиз Севинч Раҳимова, Амалия Сулаймонова ҳамда Тимур Звягин мураббий Ирина Сазонова билан мамлакатимиз номидан иштирок этишмоқда.

Юные спортсмены Узбекистана участвуют в проекте «Программа мечты»
В эти дни в Республике Корея проводятся многодневные учебные курсы для юных спортсменов на основе проекта “Dream Program” (Программа мечты). В нём принимают участие 130 атлетов из 25 стран мира, в том числе и наши соотечественники.
Согласно условиям программы, в проекте могут участвовать представители зимних видов спорта в возрасте от 13 до 17 лет. Одной из основных целей является подготовка атлетов к зимним юношеским Олимпийским играм 2024 года в Канвондо (Южная Корея) и ознакомить их с современными методиками в своих возрастных категориях. В этом проекте участвуют 3 узбекских фигуриста (Севинч Рахимова, Амалия Сулаймонова и Тимур Звягин), а также их тренер (Ирина Сазонова).