Адҳам Икрамов Россия скейтбординг федерацияси раҳбарини қабул қилди
Скейтбординг бутун дунёда оммалашиб бораётган спорт турларидан бири ҳисобланади. Хусусан, Токио-2020 Олимпиадасидан бошлаб 4 йилликнинг энг нуфузли мусобақаси дастуридан ўрин эгалламоқда. Шубҳасиз, мамлакатимизда ҳам скейтбординг билан шуғулланадиган ёшлар кўплаб топилади. Жорий йил ташкил этилган Ўзбекистон скейтбординг ассоциацияси ушбу спорт оиласи вакилларини бирлаштирди.
Бугун Спортни ривожлантириш вазирлигида World Skate Халқаро скейтбординг федерациясининг МДҲ мамлакатлари бўйича элчиси, Россия скейтбординг федерацияси раҳбари Илья Вдовин билан учрашув бўлиб ўтди. Унда Вазир Адҳам Икрамов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ва Россия скейтбординг федерацияси вице-президенти Ирина Неуймина қатнашишди.
Адҳам Илҳамович ушбу спорт тури мамлакатимизда ривожланиш сари илк қадамларини ташлагани, давлатимиз томонидан аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йўлида муайян ишлар қилинаётгани хусусида батафсил гапириб берди.
Илья Вдовин скейтбордингни юртимизда оммалаштириш, келгусида икки мамлакат спортчилари ўртасида ўзаро тажриба алмашиш, йирик мусобақаларга тайёрланишлари учун ўзаро ҳамкорликни йўлга қўйишдан мамнун эканини билдирди.

14 Декабря 2022 2862
Скейтбординг-один из самых популярных видов спорта во всём мире. Данная дисциплина, начиная с Олимпиады Токио-2020, входит в программу ОИ. Несомненно, в нашей стране также немало молодёжи, которая занимается скейтбордингом. Ассоциация скейтбординга Узбекистана, созданная в этом году, объединила представителей этой спортивной семьи. Сегодня в Министерстве развития спорта состоялась встреча с послом Международной федерации скейтбординга World Skate по странам СНГ, главой Федерации скейтбординга России Ильёй Вдовиным.
Во встрече приняли участие министр Адхам Икрамов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и вице-президент Федерации скейтбординга России Ирина Неуймина.
Адхам Ильхамович подробно рассказал о первых шагах на пути развития этого вида спорта в нашей стране, о том, что государство уделяет огромное внимание укреплению здоровья каждого.
Илья Вдовин выразил удовлетворение налаживанию сотрудничества для популяризации скейтбординга с нашей страной, а также надежду на то, что в будущем атлеты обеих стран смогут обмениваться необходимым опытом, тем самым, стороны совместно будут создавать условия для подготовки к крупным соревнованиям.