- Колумбияда оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионати бошланди. Биринчи олтин медаль аёллар ўртасида -45 кг вазн тоифасида ўйналди. Унда таиландлик Тханятон Сукчареон 182 (82+100) кг натижа билан чемпионликни қўлга киритди.
- Инфляция сабаб Париж-2024 ёзги Олимпия ўйинларининг бюджети йил давомида 4.20 миллиард АҚШ долларидан 4.62 миллиардга ошди.
- Халқаро Олимпия қўмитасининг Ижроия қўмитаси йиғилишида Dakar-2026 ёзги ўсмирлар Олимпиадасининг санаси тасдиқланди. Унга кўра, бўлажак мусобақа 2026-йилнинг 31 октябрь – 13 ноябрь кунлари бўлиб ўтади.
- Токио шаҳри 2025 йил ўз тарихида иккинчи бор енгил атлетика бўйича жаҳон чемпионатини қабул қилади. Бутунжаҳон енгил атлетика федерацияси ушбу дунё биринчилигининг санасини 13-21 сентябрь кунларига белгилади. Баҳслар Токио-2020 Олимпиадасининг бош аренасида ташкил етилади.

• В Колумбии стартовал чемпионат мира по тяжёлой атлетике. Первая золотая медаль была разыграна среди женщин в весовой категории до 45 кг. Чемпионский титул с результатом 182 (82+100) кг завоевала Тханятон Сукчареон из Таиланда.
• За счёт инфляции бюджет летних Олимпийских игр Париж-2024 увеличился с 4,20 миллиарда долларов США до 4,62 миллиарда долларов США за год.
• На заседании исполкома Международного Олимпийского комитета была утверждена дата проведения Летних юношеских Олимпийских игр Дакар-2026. Предстоящие старты пройдут с 31 октября по 13 ноября 2026 года.
• Город Токио во второй раз в своей истории примет чемпионат мира по лёгкой атлетике в 2025 году. Всемирная федерация лёгкой атлетики назначила дату данного первенства планеты на 13-21 сентября. Состязания будут организованы на главной арене, где проходили Олимпийские Игры 2020 года в Токио.