Париж-2024 Олимпиадасига чипта харид қилмоқчимисиз? Фурсатни бой берманг!
Бугун 2024 йил спорт оламида рўй берадиган энг муҳим воқелик – Париж-2024 Олимпия ўйинларига чипталар сотуви учун дастлабки жараён бошланади. Ташкилий қўмита шартларига кўра, чипталарни харид қилиш пакетбай ёки донабай шаклда онлайн тарзда 3 босқичда амалга оширилади. Ушбу мақолада мухлислар бўлажак Олимпиадага чипталарни қандай сотиб олишлари мумкинлиги ҳақида тўхталиб ўтамиз:
Чипталарни қандай харид қилиш мумкин?
Ҳар бир давлатнинг (Халқаро Олимпия қўмитасига аъзо бўлган) кенг жамоатчилик вакиллари ўз жойларидан туриб ташкилий қўмита сайти орқали чипталарни харид қилишлари мумкин. Ташкилий қўмита чипталарни сотиш бўйича ишлаб чиққан стратегияга кўра, мухлислар харидни онлайн навбат орқали қуръа йўли билан амалга оширишлари мумкин.
Бу қандай амалга оширилади?
Бугундан ташкилий қўмитанинг чипталар сотуви учун ишлаб чиққан платформаси иш бошлади. Чипталарни пакетбай кўринишда сотиб олиш истагида бўлган мухлислар қуйидаги 3 босқичдан ўтишлари лозим бўлади:
1. 2022 йилнинг 1 декабридан то 2023 йилнинг 31 январь кунига қадар https://tickets.paris2024.org/ сайти орқали рўйхатдан ўтиш;
2. 2023 йилнинг 31 январь санасида рўйхатдан ўтиш якунланади ва ариза ташлаганларнинг тўлиқ таркиби шакллантирилади;
3. 2023 йилнинг 15 февраль куни рўйхатга олинган барча иштирокчилар учун қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтади. “Make Your Games” (“Ўз Ўйинингни ярат”) шиори остида ташкил этиладиган қуръа ғолибларининг электрон почтасига бу ҳақида хат келади. Ғолиблар учун чипталар сотуви бошланади. Бунда яна бир муҳим шарт борки, қуръада танланган иштирокчилар 48 соат ичида электрон почталарига юбориладиган ҳаволага кириб, хат қабул қилинганини тасдиқлашлари лозим. Бу мусобақага пакетбай тарзида чипта олишни истаганлар учун механизм. Донабай чипта харид қиладиган мухлислар учун жараён қуйидаги тартибда ўтади:
1. 2023 йилнинг 1 март кунидан апрель ойининг охирига қадар қуръа учун рўйхатдан ўтиш;
2. 2023 йилнинг май ойи бошида: қуръа иштирокчиларини рўйхатга олиш;
3. 2023 йилнинг май ойи давомида: донабай чипталар хариди.
Пакетбай тарзида ўйналадиган чипталар нархи 72, донабайлари эса 24 евродан бошланади. Батафсил маълумлотни https://tickets.paris2024.org/ сайти орқали олишингиз мумкин.

Хотите купить билет на Олимпийские Игры Париж-2024? Не упустите возможность!
Сегодня начинается процесс продажи первых билетов на Олимпийские игры 2024 года в Париже. По условиям оргкомитета, покупка билетов осуществляется в онлайн в формате. Можно приобрести также и пакет билетов в 3 этапа. В этой статье мы остановимся на том, как болельщики могут попасть на предстоящие Олимпийские игры:
Как они могут получить билеты?
Представители широкой общественности каждой страны (входящей в Международный Олимпийский комитет) могут покупать билеты через сайт оргкомитета, не покидая свои места. Согласно стратегии, разработанной организационным комитетом по продаже билетов, болельщики могут совершить покупку по жребию через онлайн-очередь.
Как это делается?
С сегодняшнего дня заработала платформа, разработанная оргкомитетом для продажи билетов. Болельщикам, желающим приобрести пакет билетов, необходимо будет пройти следующие 3 шага:
1. Первым делом надо до 31 января 2023 года зарегистрироваться на https://tickets.paris2024.org.;
2. Регистрация завершится 31 января 2023 года, затем будет сформирован полный состав заявителей;
3. 15 февраля 2023 года состоится жеребьёвка для всех зарегистрированных участников. Письмо об этом приходит на электронную почту победителей розыгрыша, который будет организован под девизом Make Your Games («Создай свои Игры»). Начинается продажа билетов для победителей. При этом есть ещё одно важное условие: выбранные участники розыгрыша должны в течение 48 часов перейти по ссылке, которая будет отправлена на их электронную почту, и подтвердить получение письма. Это механизм, который реализуют те, кто хочет получить пакет билетов на турнир. Для болельщиков, покупающих по одному билету, процесс проходит в следующем порядке:
1. Регистрация для участия в жеребьёвке с 1 марта по конец апреля 2023 года;
2. Начало мая 2023 года: регистрация участников жеребьёвки;
3. В течение мая 2023 года: покупка билетов.
Пакет билетов стоит от 72 евро, а по-одному - от 24 евро. Подробная информация на сайте https://tickets.paris2024.org/ .