Дзюдо бўйича Ўзбекистон чемпионатининг очилиш маросими ўтказилди
Шу кунларда пойтахтимиздаги “Универсал” спорт мажмуасида дзюдо бўйича катталар ўртасида мамлакат биринчилиги ташкил этилаётган ҳақида маълум қилган эдик. Бугун мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди.
Тадбирда МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси Азизжон Камилов сўз олиб, дзюдо мамлакатимиз ёшларининг севимли спорт турларидан бирига айланиб бораётгани, бунга жавобан терма жамоамиз вакиллари нуфузли мусобақаларда юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилишаётганини таъкидлади. Шунингдек, Президентимизнинг қўллаб-қувватлаши билан жорий йил катталар ўртасидаги дунё биринчилигининг ташкил этилгани ушбу спортнинг мамлакатимизда янада оммалашишига замин яратиши ҳақида алоҳида тўхталди.
Маросим давомида ўзбек дзюдосининг ривожи йўлида улкан ҳисса қўшган бир қатор фахрийларга эсдалик совғалари топширилди.

Состоялась церемония открытия чемпионата Узбекистана по дзюдо
Ранее мы сообщали о том, что в спортивном комплексе “Универсал” столицы стартовало первенство страны по дзюдо среди взрослых. Сегодня состоялось торжественное открытие соревнований.
Выступая на мероприятии, заместитель председателя НОК, председатель Федерации дзюдо Узбекистана Азизжон Камилов отметил, что дзюдо становится одним из излюбленных видов спорта молодёжи страны, соответственно представители отечественной сборной достойно защищают честь Узбекистана на престижных соревнованиях. Особо было отмечено, что организованное в этом году первенство планеты среди взрослых при поддержке Президента, станет огромным толчком и послужит предпосылкой для дальнейшей популяризации этого вида спорта в республике.
В ходе церемонии ряду ветеранов, внёсших огромный вклад в развитие узбекской школы дзюдо, были вручены памятные подарки.