Бугун енгил атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Надия Дусанова таваллуд айёмини нишонламоқда.
Надия Дусанова 1987 йил 17 ноябрь куни дунёга келган. Баландликка сакраш бўйича 3 карра Осиё ўйинлари совриндори, 3 карра Осиё чемпиони, Ислом бирдамлиги ўйинлари, ёпиқ иншоотлардаги Осиё чемпионати ва бошқа нуфузли мусобақалар ғолиби ҳисобланади. Пекин-2008, Лондон-2012 ва Рио-2016 Олимпия ўйинлари иштирокчиси. Кўрсатган натижалари эвазига давлатимиз томонидан “Шуҳрат” медали билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Надия Дусановани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Надию Дусанову!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Надия Дусанова отмечает свой День рождения.
Надия Дусанова родилась 17 ноября 1987 года. 3-кратный призёр Азиатских игр по прыжкам в высоту, 3-кратная чемпионка Азии, победительница игр Исламской солидарности, чемпионата Азии в закрытых помещениях и ряда престижных соревнований. Участница Олимпийских игр Пекин-2008, Лондон-2012 и Рио-2016. За достигнутые результаты награждена со стороны государства медалью "Шухрат".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Надию Дусанову с Днём рождения, желает ей больших побед, крепкого здоровья и долгих лет жизни.