Саблячи қизларимиз Жаҳон кубогида саккизликдан жой олишди
Қиличбозлик бўйича Жаҳон кубогининг катталар ўртасида навбатдаги босқичи якунланди. Унда ҳамюртларимиз сабля ва шпага қуролида ўтган баҳсларда иштирок этишди.
Қайд этиш жоиз, Жазоирда ўтган беллашувларда саблячи қизларимиз нисбатан юқори натижа кўрсатишди. Жамоавий дастурда дастлаб Болгария 45:43, сўнг АҚШ термаси 45:41 ҳисобларида мағлубиятга учратилди. Чорак финалда кореялик қиличбозлар 45:33 ҳисобида устун келишди ва жамоавий мусобақани саккизинчи поғонада якунладик. Яккалик беллашувларида эса Зайнаб Дайибекова ҳамда Паола Плиего дастлабки саралаш босқичидан ўтиб, 1/64 финал босқичида иштирокларини тугатишди.
Эркаклар ўртасидаги шпага баҳсларига Швейцариянинг Берн шаҳри мезбонлик қилди. Жамоавий дастурда биринчи босқичдаёқ Германия билан дуч келган йигитларимиз 23-натижани қайд этишди. Афсуски, яккалик баҳслари ҳамюртларимиз учун омадсиз якунланди.

Отечественные саблистки заняли восьмое место на Кубке мира
Завершились соревнования очередного этапа Кубка мира по фехтованию среди взрослых. В нём отечественные атлеты испытали свои возможности в состязаниях на саблях и шпагах.
Стоит отметить, что в Алжире узбекские саблистки показали хороший результат. В командных соревнованиях сначала была обыграна дружина Болгарии 45:43, затем сборная США 45:41. В четвертьфинале уступили фехтовальщицам Республики Кореи со счётом 33:45 и завершили командный турнир на восьмом месте. А в одиночной программе Зайнаб Дайибекова и Паола Плиего успешно прошли предварительный квалификационный раунд, дойдя до стадии 1/64 финала.
Соревнования по шпаге среди мужчин проводились в Берне (Швейцария). В командном зачёте наши ребята, которые уже на первом этапе противостояли Германии, заняли 23-е место. К сожалению, в одиночном разряде наши соотечественники завершили встречи неудачно.