Рустам Ямбулатов 1950 йил 10 ноябрда дунёга келган. Стенддан отиш бўйича халқаро тоифадаги спорт устаси, ХХII Олимпия ўйинларининг кумуш медал соҳиби (1980), Европа кубоги ғолиби. 1981 йилги жаҳон чемпионатига Олимпиада совриндори сифатида қатнашган спортчимиз жамоавий беллашувларда ғолиб (1981) бўлди. Умумжамоа ҳисобида жаҳон чемпионатининг икки карра кумуш медалини (1979, 1985) қўлга киритди. Икки карра Европа чемпиони (1979, 1981), уч карра Европа кубоги соҳиби (1981) бўлди. Бир неча бор қитъа мусобақасида совриндорлар сафидан ҳам жой олган. Ўзбекистон Олий Кенгаши Президиуми Фахрий ёрлиғи билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Рустам Ямбулатовни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Рустама Зайнуловича!
Сегодня отмечает свой День рождения серебряный призёр XXII Олимпийских игр в трапе, обладатель Кубка Европы Рустам Ямбулатов.
Рустам Ямбулатов родился 10 ноября 1950 года. Мастер спорта международного класса по стендовой стрельбе, серебряный призёр XXII Олимпийских игр (1980), обладатель Кубка Европы. Победитель чемпионата мира в командных соревнованиях 1981 года, где участвовал в качестве Олимпийского призёра. Двукратный серебряный призёр чемпионатов мира (1979, 1985) в командном зачёте. Двукратный чемпион Европы (1979, 1981), трёхкратный обладатель Кубка Европы (1981). Неоднократно попадал в число призёров континентальных соревнований. Награждён Почётной Грамотой Президиума Верховного Совета Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему успехов и всех благ.