Сузиш бўйича ҳакамларга сертификатлар топширилди
Тошкент мезбонлик қилаётган халқаро семинарда сузиш бўйича ҳакамлар учун мўлжалланган дарслар якунланди. Бугун Ўзбекистон МОҚда мутахассисларга сертификатлар тақдим этилди. Реферилар сертификатни Қўмита Бош котиби Ойбек Касимовдан қабул қилиб олдилар.
24 ҳакам 4 кун давомида таниқли эксперт Вадим Аҳмадиевдан ўз йўналишларининг нозик қирралари, халқаро федерация томонидан қабул қилинган сўнгги қоидалар ҳақида батафсил маълумотга эга бўлишди. Тадбирда меҳмонларга Осиё Олимпия кенгашининг эсдалик совғалари ҳам топширилди. Мутахассислар самимий меҳмондўстлик ва ўқув жараёнида яратилган барча шароитлар учун ташаккур айтиб, олган билимлари янги марраларни забт этишда ас қотишини таъкидлашди.

Судьям вручены международные сертификаты
На международном семинаре, организованном в Ташкенте, завершились занятия для судей по плаванию. Сегодня в НОК Узбекистана специалисты получили сертификаты, которые вручил Генеральный секретарь Комитета Ойбек Касимов.
24 судьи в течение 4 дней получали от известного эксперта Вадима Ахмадиева подробную информацию о тонкостях их деятельности, последних правилах, принятых Международной федерацией по плаванию. Гости мероприятия также получили памятные подарки от Олимпийского совета Азии. Специалисты поблагодарили за искреннее гостеприимство и все условия, созданные в процессе обучения, отметив, что полученные знания помогут в достижении новых высот.