• ХОҚ Президенти Томас Бах Дакар-2026 ўсмирлар Олимпиадасига олиб борилаётган тайёргарлик билан танишиш учун Сенегалга ташриф буюрди. ХОҚ раҳбари ташриф давомида мамлакат Президенти Маки Салл билан учрашди.
• Декабрь ойида Россия Олимпия қўмитаси президентлигига сайлов бўлиб ўтади. Унга ташкилотнинг амалдаги раҳбари Станислав Поздняков номзоди илгари сурилди.
• Спорт гимнастикасининг тўсинда машқ қилиш дастури бўйича Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони хитойлик Гуан Ченчен 18 ёшидаёқ фаолиятини якунлади.
• Америкалик сузувчи Кети Ледеки Торонтода қисқа ҳавзада сузиш бўйича ўтаётган Жаҳон кубогида 1500 метрга эркин усулда сузиш дастурида янги жаҳон рекордини ўрнатди. У қайд этган 15:08.24 дақиқа аввалги рекорддан деярли 10 сонияга (15:18.01) яхшироқ.
• Хитойнинг Синсян шаҳрида стол тенниси бўйича "WTT Cup Finals" турнири ўз якунига етди. Унда хитойлик спортчилар Чуцин Ван ҳамда Инша Сун ғалаба қозонишди.

31 Октября 2022 1992
• Президент МОК Томас Бах посетил столицу Сенегала, чтобы ознакомиться с подготовкой к юношеской Олимпиаде Дакар-2026. Во время визита глава МОК встретился с президентом Сенегала Маки Салл.
• В декабре месяце состоятся выборы президента Олимпийского комитета России. На него была выдвинута кандидатура действующего руководителя Организации Станислава Позднякова.
• Олимпийский чемпион Токио-2020 по спортивной гимнастике в упражнении на бревне Гуань Чэньчэнь из Китая объявила, что завершил карьеру в возрасте 18 лет.
• Американка Кэти Ледеки установила новый мировой рекорд в программе плавания вольным стилем на 1500 метров на чемпионате мира в коротком бассейне в Торонто. Стоит отметить, что результат 15:08,24 минуты почти на 10 секунд (15:18,01) лучше, чем предыдущий рекорд.
• В китайском городе Синьсянь завершился турнир по настольному теннису "WTT Cup Finals". В соревнованиях победили представители хозяев состязаний Чуцинь Ван И Инша Сун.