Улар таэквондо бўйича жаҳон чемпионатида юртимиз шарафини ҳимоя қилишади
Таэквондо WT мухлислари интиқиб кутаётганган жаҳон чемпионати яқинлашиб келмоқда. 3 йиллик танаффусдан сўнг ўтказиладиган дунё биринчилигига бу йил Мексиканинг Гвадалахара шаҳри 13-20 ноябрь кунлари мезбонлик қилади. Мусобақа Париж-2024 Олимпиадаси рейтинги учун ғолибга 140 очко тақдим қилиши унга бўлган қизиқишни янада оширмоқда.
Ўзбекистон терма жамоаси мураббийлар штаби мазкур чемпионатда иштирок этадиган таркибни маълум қилди. Унда Токио-2020 Олимпиадаси чемпиони Улуғбек Рашитов, Олимпиада иштирокчилари Никита Рафалович, Светлана Осипова каби номдор спортчилар қаторида янги номларни ҳам учратиш мумкин. Жамоанинг тўлиқ таркиби қуйидагича:

29 Октября 2022 2986
Приближается чемпионат мира по таэквондо WT, которого с нетерпением ждали его поклонники. Первенство планеты состоится после 3-летнего перерыва и в этом году сильнейших единоборцев примет у себя Мексика с 13 по 20 ноября. На состязаниях вместе с медалями атлеты будут бороться за рейтинговые очки в свой Олимпийский зачёт на пути к Париж-2024. Победитель заработает 140 очков.
Тренерский штаб сборной Узбекистана объявил состав для участия в этих престижных соревнованиях. В него наряду с именитыми спортсмены, как Олимпийский чемпион Токио-2020 Улугбек Рашитов, участники Олимпиады Никита Рафалович, Светлана Осипова, вошли и новички.
-54 кг: Джахонгир Худойберидев
-46 кг: Зухра Тоджиматова
-53 кг: Ситора Эргашева
-57 кг: Мадина Мирбзалова
-73 кг: Саодат Алиева
Национальный Олимпийский комитет желает нашим соотечественникам успехов и удачи в предстоящих престижных стартах.