Антонио Эспинос Бутунжаҳон каратэ федерацияси президенти этиб қайта сайланди
Бугун Туркиянинг Конья шаҳрида каратэнинг WKF йўналиши бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида жаҳон чемпионати старт олади. Мусобақадан аввал Бутунжаҳон каратэ федерациясининг Конгресси ўтказилиб, унда ташкилот президентлигига сайлов бўлиб ўтди.
Халқаро ташкилот раҳбарлигига биргина унинг амалдаги президенти Антонио Эспиноснинг номзоди илгари сурилди. Деярли барча миллий федерациялар ушбу номзодни қўллаб-қувватлашди ва А.Эспинос яна 6 йил муддатга WKF президенти этиб сайланди.
Маълумот учун, испаниялик ушбу мутахассис 1998 йилдан буён Бутунжаҳон каратэ федерациясини бошқариб келмоқда. Бугун бошланадиган дунё биринчилигида Ўзбекистон терма жамоаси ҳам 16 нафар спортчи билан иштирок этади.

Антонио Эспинос переизбран президентом Всемирной федерации каратэ
Сегодня в Конье стартует чемпионат мира среди юниоров и молодёжи по карате WКF. В преддверии первенства планеты состоялся Конгресс Всемирной федерации каратэ, на котором состоялись выборы президента Организации.
В руководство Международной организации был выдвинут только один кандидат-её действующий глава Антонио Эспинос. Практически все Национальные федерации поддержали этого кандидата, и A.Эспинос избрали президентом WКF ещё на 6 лет.
Испанский специалист возглавляет Всемирную федерацию карате с 1998 года. В мировом первенстве, которое начнётся сегодня, также примет участие сборная Узбекистана, в состав которой вошли 16 единоборцев.