Сув полочиларимизнинг Осиё чемпионатидаги рақиблари аниқ
Сув полоси бўйича Осиё чемпионатида иштирок этадиган Ўзбекистон эркаклар ва аёллар терма жамоасининг рақиблари маълум. 7-14 ноябрь кунлари Таиланднинг Самутпракан шаҳрида ушбу спорт тури бўйича қитъа биринчилиги бўлиб ўтади. Мусобақада жами 18 та жамоа иштирок этади. Эркаклар баҳсида 11 та мамлакат термалари 2 гуруҳга бўлинган ҳолда чемпионатни бошлайди. Йигитларимиз унда "А" гуруҳидан ўрин олган. 7 та аёллар жамоаси эса ягона гуруҳда айлана тизимида ўтадиган беллашувларда ғолиблик учун курашга киришади. Вакилларимиз жой олган гуруҳлар билан танишинг:
Аёллар: Ўзбекистон, Япония, Хитой, Корея Республикаси, Таиланд, Қозоғистон, Сингапур.
Эркаклар: Ўзбекистон, Эрон, Қозоғистон, Таиланд, Корея Республикаси, Ҳиндистон.
Терма жамоаларимиз айни кунларда Республика олий спорт маҳорат мактабининг сузиш ҳавзасида машғулотларни олиб бормоқда.

19 Октября 2022 2249
С 7 по 14 ноября в Таиланде состоится чемпионат Азии по водному поло. За звание сильнейших мужские команды будут соревноваться, разделившись на 2 группы (всего 11 дружин). По итогам жеребьёвки отечественные ватерполисты попали в группу «А», в котором вместе с ними будут состязаться следующие сборные:
Группа «А»: Узбекистан, Иран, Казахстан, Таиланд, Республика Корея, Индия.
А победителей среди женских сборных будут определять по круговой системе (всего 7 команд).
Женщины: Узбекистан, Япония, Китай, Республика Корея, Таиланд, Казахстан, Сингапур.
На сегодняшний день мужская и женская сборные Узбекистана, которые будут принимать участие в предстоящем континентальном первенстве, проходят интенсивную подготовку в Республиканской школе высшего спортивного мастерства.