Booking.comдан экологик турар-жойларни қўллаб-қувватлаш учун 2,6 миллион евролик грантлар
Booking.com сайёҳлик соҳасини қўллаб-қувватлаш мақсадида йиллик «Booking Booster» дастурига буюртмалар қабул қилишни бошлаганини эълон қилди.
Booking Booster – бу Booking.com кўнгиллилари ташаббусининг бир қисмидир. Бу ерда ходимлар бутун дунё бўйлаб амалга ошириладиган саёҳатни яхшилаш учун маҳаллий ташкилотлар билан ишлайди.
Тўртинчи Booking Booster тўлиқ экологик уйларга бағишланган. Ушбу мавзу 2020 йилдаги тадқиқот статистикаси асосида танланди. Бу ерда компаниянинг 82% ҳамкорлари туризм соҳасида шерикчилик қилишдан манфаатдор ва 87% саёҳатчилар уйни танлашда бу омилни муҳимроқ деб ҳисоблашади.
Экотуризмга ўз ҳиссасини қўшмоқчи бўлган стартаплар, ижтимоий йўналтирилган ташкилотлар ва ННТлар 2.6 миллион еврони қўлга киритиш учун иштирок этишлари ва рақобатлашишлари мумкин. Шунингдек, инновацион маҳсулотлар, хизматлар ва турар жойларни таклиф этадиган иштирокчилар ҳам лойиҳада иштирок этишлари мумкин.
2020 йилда Booking Booster доирасида қўллаб-қувватлаш ўз ишида экотуризм тамойилларидан фаол фойдаланаётган Booking.com ҳамкорларига қаратилган. Шу мақсадда ҳар бирида 10 кун давом этадиган иккита – май ва сентябрь ойларида ўтадиган тематик сессиялар режалаштирилган. Улар бир қатор маҳорат дарслари ва мураббийлар билан олиб бориладиган индивидуал ишлардан иборат бўлади. Иккала сессияда ҳам қатнашувчилар “Booking Booster”нинг финал босқичида қатнашадилар ва фонддан йирик грант олиш имкониятига эга бўлишади.
Сиз сессияда иштирок этиш учун 2020 йил 28 январдан бошлаб мурожаат қилишингиз мумкин.
Бўлажак дастурлар ва хусусиятлари ҳақида батафсил маълумот олиш, брон қилиш учун қуйидаги веб-сайтга ташриф буюринг: https://www.bookingbooster.com/

Гранты в 2,6 млн евро на поддержку экологичного жилья от Booking.com
Компания Booking.com объявила о начале приема заявок на участие в ежегодной программе Booking Booster c целью поддержки сферы туризма.
Booking Booster — часть внутренней волонтерской инициативы Booking.com, где сотрудники компании работают с местными организациями, для улучшения туристических направлений по всему миру.
Четвертый Booking Booster полностью посвящен экологичному жилью. Данная тема была выбрана исходя из статистики исследований за 2020 год, где 82% партнеров компании заинтересованы в сотрудничестве в области туризма, а 87% путешественников считают этот фактор наиболее важным при выборе жилья.
Принять участие и побороться за гранд на сумму 2,6 млн евро смогут стартапы, социально-ориентированные организации и НКО, стремящиеся внести свой вклад в сферу экотуризма. А также участники, предлагающие инновационные продукты, сервисы, и объекты размещения.
Поддержка в рамках Booking Booster в 2020 направлена на партнеров Booking.com, которые активно используют принципы экологического туризма в своей работе. Для этого, уже запланированы две тематические сессии продолжительностью по 10 дней каждая — в мае и сентябре. Они будут состоять из серий мастер-классов и индивидуальной работы с наставниками. Участники обеих сессий выступят во время финала Booking Booster и получат шанс на крупный грант из фонда.
Подать заявку на участие в сессии можно с 28 января 2020 года.
Чтобы узнать больше о предстоящих программах и возможностях, посетите сайт программы Booking Booster: https://www.bookingbooster.com/
Данный контент был предоставлен на основе информационного источника: http://prohotelia.com/2020/02/booking-booster-2020/