Ўзбекистон ҳукумати ОТБдан бюджетни қўллаб-қувватлаш учун 1 миллиард доллар талаб қилди
Ўзбекистон ҳукумати ОТБдан бюджетни қўллаб-қувватлаш учун 1 миллиард доллар талаб қилди. Бу инвестициялар вазирлиги томонидан хабар қилинган.
Коронавирус пандемияси туфайли пул талаб қилинади. Бугун, 1 апрел бош вазир ўринбосари, инвестиция вазири ОТБ президенти билан музокаралар ўтказди. Музокаралар онлайн режимида ўтказилди.
Сардор Умурзоқов Масацуг Асакавадан Ўзбекистонга ёрдам беришини сўради. Асакава маблағ ажратишни тезлаштириш учун барча саъй-ҳаракатларни амалга оширилишини таъкидлади. Таъкидлаш жоизки, ОТБ тиббий асбоб-ускуналар сотиб олиш учун 200 минг доллар ажратишни маъқуллаган.

Власти Узбекистана запросили у АБР до 1 млрд долларов на поддержку бюджета
Власти Узбекистана запросили у АБР до 1 млрд долларов на поддержку бюджета. Об этом сообщили в министерстве инвестиций.
Денежные средства запрошены из-за пандемии коронавируса. Сегодня, 1 апреля заместитель премьер-министра, министр инвестиций провел переговоры с президентом АБР. Переговоры прошли в режиме онлайн.
Сардор Умурзаков попросил Масацугу Асакаву оказать поддержку Узбекистану. Асакава отметил, что будут приложены все усилия для ускорения выделения средств. Стоит отметить, что АБР уже одобрил выделение 200 тысяч долларов на закупку медицинского оборудования.