Ўзбекистон ҳукумати ОТБдан бюджетни қўллаб-қувватлаш учун 1 миллиард доллар талаб қилди
Ўзбекистон ҳукумати ОТБдан бюджетни қўллаб-қувватлаш учун 1 миллиард доллар талаб қилди. Бу инвестициялар вазирлиги томонидан хабар қилинган.
Коронавирус пандемияси туфайли пул талаб қилинади. Бугун, 1 апрел бош вазир ўринбосари, инвестиция вазири ОТБ президенти билан музокаралар ўтказди. Музокаралар онлайн режимида ўтказилди.
Сардор Умурзоқов Масацуг Асакавадан Ўзбекистонга ёрдам беришини сўради. Асакава маблағ ажратишни тезлаштириш учун барча саъй-ҳаракатларни амалга оширилишини таъкидлади. Таъкидлаш жоизки, ОТБ тиббий асбоб-ускуналар сотиб олиш учун 200 минг доллар ажратишни маъқуллаган.

The Uzbek authorities have requested up to $ 1 billion from the ADB to support the budget
The Uzbek authorities have requested up to $ 1 billion from the ADB to support the budget. This was reported in the Ministry of Investment.
The funds were requested due to the coronavirus pandemic. Today, on April 1, the Deputy Prime Minister, Minister of Investment held talks with the President of the ADB. The negotiations were held online.
Sardor Umurzakov asked Masatsugu Asakawa to support Uzbekistan. Asakawa noted that every effort will be made to accelerate the allocation of funds. It is worth noting that the ADB has already approved the allocation of 200 thousand dollars for the purchase of medical equipment.