23 Сентябр 2022 2668
Бугун Нидерландия ва Польшада волейбол бўйича аёллар ўртасида навбатдаги жаҳон чемпионати старт олади. Мусобақадан аввал Нидерландиянинг Арнем шаҳрида Осиё волейбол конфедерациясининг (ОВК) Бош ассамблеяси бўлиб ўтди. Унда мамлакатимиз номидан Ўзбекистон волейбол федерацияси бош котиби Ҳусан Насруллаев иштирок этди.
Ҳамюртимиз тадбир давомида Осиё волейбол конфедерацияси раҳбари Рита Сувобо билан учрашиб, бир қатор истиқболли масалаларни муҳокама қилди ва диёримизда ушбу спорт ривожи йўлидаги хизматлари учун унга Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг ташаккурномасини топширди. Тадбирда қитъамизда волейболни янада ривожлантиришга оид қатор масалалар, жумладан, сўнгги 2 йилда қилинган ишлар ҳисоботи ва 2023-2024 йиллар учун тузилган режалар муҳокама қилинди.
Регламентга кўра, бугун ЖЧ баҳслари қаторида Халқаро волейбол федерациясининг (FIVB) ҳам Бош ассамблеяси бошланди. 3 кун давом этадиган ушбу тадбирда FIVB президенти Ари Фильо бошчилигидаги жамоа билан волейболнинг жаҳон миқёсидаги ривожи ва янги режалар кўриб чиқилади.

23 Сентября 2022 2659
Сегодня в Нидерландах и Польше стартует очередной чемпионат мира по волейболу среди женщин. Перед соревнованиями состоялась Генеральная Ассамблея Азиатской конфедерации волейбола (АКВ) в Арнеме (Нидерланды). В ней от имени нашей страны принял участие Генеральный секретарь Федерации волейбола Узбекистана Хусан Насруллаев.
В ходе мероприятия представитель отечественной Организации встретился с главой Азиатской конфедерации волейбола Ритой Сувобо, обсудил перспективные вопросы развития этого вида спорта в нашей стране и вручил памятный подарок от имени Национального Олимпийского комитета Узбекистана. На мероприятии обсуждался ряд вопросов, связанных с дальнейшим развитием волейбола на континенте, в том числе отчёт о проделанной работе за последние 2 года и планы на период 2023-2024.
Согласно регламенту, сегодня наряду с чемпионатом мира, стартовала и Генеральная Ассамблея Международной федерации волейбола (FIVB). Это мероприятие, которое продлится 3 дня, будет посвящено мировому развитию данной Олимпийской дисциплины и новым планам с командой под руководством Президента FIVB Ари Фильо.