19 Сентябр 2022 2506
Бугун икки нафар ёш ва умидли спортчиларимиз Актенге Кеунимжаева ҳамда Феруза Содиқова таваллуд айёмларини нишонлашмоқда.
Актенге Кеунимжаева 1999 йил Қорақалпоғистон Республикасида туғилган. Аёллар кураши бўйича -53 кг вазн тоифасида иштирок этадиган спортчимиз 2019 йил Хитой ва 2020 йил Ҳиндистонда ўтган Осиё чемпионатида бронза, Конья-2021 V Ислом бирдамлиги ўйинларида эса кумуш медалини қўлга киритган. Кўплаб нуфузли мусобақаларда ғолиб ва совриндорлар қаторидан ўрин эгаллаган.
Феруза Содиқова 2002 йил Тошкентда туғилган. Таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Чирчиқ Олимпия захиралари мактаб интернати тарбияланувчиси. Содиқова 2018 йил ўсмирлар ўртасидаги Осиё чемпионати, 2019 йил Уханда ўтган ҳарбийлар ўйинларининг бронза медали соҳибаси ҳисобланади. 2021 йил Ливанда ўтган Осиё чемпионати ҳамда Конья-2021 Ислом бирдамлиги ўйинларида эса олтин медални қўлга киритган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

19 Сентября 2022 2502
Сегодня молодые и перспективные спортсменки Узбекистана Актенге Кеунимжаева и Феруза Садыкова отмечают свой День рождения.
Актенге Кеунимжаева родилась 19 сентября 1999 года в Каракалпакстане. Она является представительницей сборной Узбекистана по женской борьбе и выступает в весовой категории до 53 кг. Бронзовый призёр чемпионатов Азии Китай-2019 и Индия-2020. А на V Играх Исламской солидарности Конья-2021она завоевала серебряную медаль. Неоднократная медалистка престижных соревнований.
Феруза Садыкова родилась 19 сентября 2002 года. Представительница сборной Узбекистана по таэквондо WT, воспитанница Чирчикской школы-интерната Олимпийского резерва. Бронзовый призёр чемпионата Азии 2018 года среди молодёжи, также, на Всемирных военных играх 2019 года в Ухане заняла третье место. На континентальном первенстве Ливан-2021 и Играх Исламской солидарности Конья-2021 поднялась на высшую ступень пьедестала почёта.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинниц с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и дальнейших успехов.