11 Сентябр 2022 3210
Маълумки, Париж шаҳри 2024 йил XXXIII ёзги Олимпия ва XVII ёзги Паралимпия ўйинларига мезбонлик қилади. Айни дамда Франция пойтахтида 4 йилликнинг энг нуфузли спорт тадбирига катта кўламли тайёргарлик ишлари олиб борилмоқда.
Осиё Паралимпия қўмитаси вице-президенти, Ўзбекистон Миллий паралимпия қўмитаси раиси Мухторхон Ташходжаев ҳамда қўмита Бош котиби Фарруҳ Аҳмедов шу кунларда Париж-2024 ташкилий қўмитаси таклифига асосан Францияда бўлиб туришибди. Мутасаддилар ташриф доирасида барпо этилаётган Паралимпия шаҳарчаси ва спорт объектларини ўрганиб, унинг тақдимотида бевосита иштирок этишди.
Шунингдек, сафар давомида Париж-2024 ташкилий қўмитаси раҳбарияти ҳамда Франциянинг бир қатор нуфузли спорт ташкилотлари вакиллари билан ҳам учрашувлар ўтказилиши режалаштирилган.

11 Сентября 2022 3203
Как известно, в 2024 году Париж примет летние XXXIII Олимпийские и XVII Паралимпийские игры. В настоящее время в столице Франции идёт масштабная подготовительная работу к главным стартам четырёхлетия.
Вице-президент Азиатского Паралимпийского комитета, председатель Национального Паралимпийского комитета Узбекистана Мухторхон Ташходжаев и Генеральный секретарь Комитета Фаррух Ахмедов по приглашению оргкомитета Париж-2024 находятся во Франции. В рамках рабочего визита официальные лица осмотрели строящийся Паралимпийский городок, спортивные объекты и приняли непосредственное участие в его презентации.
Также в ходе поездки запланированы встречи с руководством оргкомитета Париж-2024 и представителями ряда престижных спортивных Организаций Франции.