Фарғонада бир гуруҳ спорт фахрийларига кўкрак нишонлари топширилди
Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов Республикамиздаги спорт фахрийларининг ҳолидан хабар олиш, уларнинг ижтимоий аҳволини ўрганиш бўйича Фарғона вилоятига ташриф буюрди. Б.Махситов бир неча кун давомида вилоятдаги оммавий спорт мусобақаларида қатнашиш баробарида фарғоналик қатор фидойиларга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонларини топширди.
Фарғона водийсида машҳур бўлган Турсунали полвон Мамажонов, шунингдек, бошқа кўплаб нуронийларнинг хонадонига ташриф давомида уларнинг ҳолидан хабар олиниб, ҳар бир спорт фахрийлари давлатимиз томонидан эътиборда бўлиши таъкидланди.
Қолаверса, Баҳодир Махситович хизмат сафари давомида Фарғонадаги ёпиқ теннис кортининг очилиш маросимида ҳам қатнашди. Вилоят ҳокими Хайрулла Бозоров, Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов билан Фарғонада спорт фахрийларининг ҳолидан мунтазам хабар олиб туриш, улардаги улкан тажрибани ёш спортчимизга улашиш каби мавзулар бўйича фикр алмашилди.
Ташриф якунида фарғоналик бир гуруҳ фидойилар учун дастурхон ёзилиб, уларга “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари топширилди. Ўз ўрнида, нуронийларимиз давлатимиз томонидан кўрсатилаёгтан ғамхўрликдан мамнун бўлиб, Ватанимиз равнақи, халқимиз фаровонлиги учун дуо қилиб қолдилар.

29 Августа 2022 2073
Председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов посетил Ферганскую область. В ходе визита он навестил ветеранов спорта данного региона в целях изучения их социального положения и состояние здоровья. Б.Махситов в течение нескольких дней, наряду с участием в массовых спортивных соревнованиях области, вручил ветеранам Ферганской области нагрудные знаки “Узбекистон спорт фахрийси”.
Также он посетил дома многих ветеранов, в том числе, известного в Ферганской долине палвана Турсунали Мамажонова, а также было отмечено, что каждый из ветеранов спорта заслуживает внимания со стороны государства.
Кроме того, Баходир Махситович принял участие в церемонии открытия крытого теннисного корта в Фергане. С хокимом области Хайруллой Бозоровым, заместителем министра Развития спорта Шахрилло Махмудовым состоялся обмен мнениями по таким темам, как регулярно навещать ветеранов спорта в Фергане, обмен опытом с молодыми спортсменами.
В завершение рабочего визита группе ферганцев, которые внесли свою лепту в развитие спорта страны и имеют немаловажную роль в становлении данной области в ряды успешных регионов области в спортивной сфере, были вручены нагрудные знаки "Узбекистон спорт фахрийси". В свою очередь, они поблагодарили за заботу, оказываемую государством, пожелали, чтобы наша Родина продолжала процветать и благополучие узбекского народа было вечным.