Ойбек Касимов дзюдочиларимиз билан мусобақа олдидан суҳбатлашди
Эртадан Конья-2021 V Ислом бирдамлиги ўйинлари доирасида дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси ҳам беллашувларни бошлайди. Илиас Илиадис бошчилигидаги дзюдочиларимиз мазкур мусобақага катта тайёргарлик олиб боришди ва ҳозирда машғулотлар якуний паллада.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов Конья шаҳрида дзюдочиларимиз машғулот олиб бораётган залга ташриф буюриб, уларнинг тайёрлиги билан яқиндан танишди. Учрашув давомида мураббийлар штаби ва дзюдочиларимиз билан суҳбатлашиб, уларнинг руҳий ва жисмоний ҳолати ҳақида гаплашди. Қайд этиш жоиз, ҳамюртларимиз мусобақага ҳозирлик кўришда дастлаб Грузиянинг Бакуриани, сўнг Самарқанд шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб боришди.
Жамоамиз вакиллари давлатимиз томонидан тайёргарлик учун барча шароитлар яратиб берилгани, эндиликда улар татамида бор кучларини билан ҳаракат қилиб, юртимизга ғалабалар билан қайтишни ният қилганларини билдиришди. Ўз навбатида, Ойбек Омилович дзюдочиларимиздан халқимиз ва Президентимиз юксак натижалар кутаётганини таъкидлаб, спортчиларимизга бу борада омад ва зафарлар тилаб қолди. Эслатиб ўтамиз, Ислом бирдамлиги ўйинлари доирасида дзюдо беллашувлари 15-17 август кунларига белгиланган ва унда ҳамюртларимиз тўлиқ таркибда иштирок этишади.

14 Августа 2022 2220
Завтра в рамках V Игр Исламской солидарности Конья-2021 своё участие начнёт также и сборная Узбекистана по дзюдо. Единоборцы страны под руководством Илиаса Илиадиса провели большую подготовку к данным стартам. На данный момент они проводят заключительный этап тренировок.
Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов посетил в городе Конья зал, где тренируются узбекские дзюдоисты, и ознакомился с их подготовкой. В ходе встречи он пообщался с тренерским штабом и атлетами, побеседовал об их психологическом и физическом состояниях. Стоит отметить, что наши соотечественники, готовясь к соревнованиям, сначала провели УТС в Грузии, а затем в Самарканде.
Представители сборной Узбекистана по этому виду спорта отметили, что государством созданы все условия для подготовки, и теперь они намерены приложить все усилия и вернуться на Родину с медалями. В свою очередь, Ойбек Омилович отметил, что Президент и узбекский народ ждут от них высоких результатов и пожелал единоборцам успехов и побед в предстоящих выступлениях. Напомним, что соревнования по дзюдо в рамках Игр Исламской солидарности состоятся с 15 по 17 августа, в них наши соотечественники будут участвовать полным составом.