Коньяда Ўзбекистон делегацияси штаби тўлақонли иш бошлади
Хабарингиз бор, айни кунларда Туркиянинг Конья шаҳрида V Ислом бирдамлиги ўйинлари ўтказилмоқда. 2 август куни МОҚ раис ўринбосари Шерзод Ташматов бошчилигидаги Ишчи гуруҳ Коньяга келиб, барча тайёргарлик ишларини олиб бораётган эди. Эндиликда Ўзбекистон делегациясининг асосий қисми ҳам Туркияга етиб борди.
Ҳукуматимиз вакиллари, Спортни ривожлантириш вазирлиги, МОҚ раҳбариятининг мезбон шаҳарга ташрифи биланоқ мамлакатимиз учун ажратилган бинода Ўзбекистон делегациясининг штаби тўлақонли ўз фаолиятини бошлади. Дастлаб делегация раҳбарияти иштирокида йиғилиш ўтказилиб, мусобақа давомида амалга ошириладиган ишлар яна бир карра кўриб чиқилди. Унда мазкур мусобақанинг аҳамиятидан келиб чиқиб ҳар бир ходимдан ўзига бириктирилган вазифага катта масъулият билан ёндашиш зарурлиги яна бир карра эслатиб ўтилди.
Бу йилги Ислом бирдамлиги ўйинларида мамлакатимиз 265 нафар спортчи билан иштирок этади. Шубҳасиз, бунда атлетларимиз, мураббий ва бошқа мутахассисларнинг саломатлигини назорат қилиш олдинда турган асосий вазифалардан бири. Штабда тиббиёт пункти учун алоҳида хоналар ажратилган бўлиб, ушбу йўналишда ҳам керакли ишлар олиб борилмоқда. Қўмита қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази шифокорлари мунтазам равишда спортчиларимизнинг саломатлигини назорат қилиб туришибди. Бунинг учун барча зарур дори воситалари ва техник жиҳозлар келтирилган. Бир сўз билан айтганда, Ўзбекистон делегациясининг мусобақада муваффақиятли иштирок этиши учун барча кучлар сафарбар этилган ва биз атлетларимиздан ёрқин ғалабалар кутамиз.

В Конье начал полноценную работу штаб делегации Узбекистана
Как известно, в эти дни в турецком городе Конья проходят V Игры Исламской солидарности. Со 2 августа рабочая группа во главе с заместителем председателя НОК Шерзодом Ташматовым находится в Конье и провела все подготовительные работы. Основная часть узбекской делегации также прибыла в Турцию.
Сразу же после визита представителей Правительства, Министерства развития спорта, руководства НОК в Конью в отведённом для нашей страны здании начал свою полноценную деятельность штаб делегации Узбекистана. Сначала было проведено совещание с участием руководства делегации, на котором ещё раз была рассмотрена работа, которая будет проведена в ходе состязаний, было ещё раз подчёркнуто, что, исходя из значимости данных Игр, каждый сотрудник должен подходить к поставленной перед ним задаче с большой ответственностью.
В этом году в Играх Исламской солидарности примут участие 265 спортсменов. Несомненно, одной из главных задач, стоящих перед нами, является контроль за здоровьем спортсменов, тренеров и других специалистов. В штабе для медицинского пункта выделены отдельные помещения, в этом направлении также проводится необходимая работа. Врачи Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Комитете регулярно следят за здоровьем атлетов. Для этого предусмотрены все необходимые условия, выделены лекарственные средства и техническое оборудование. Одним словом, для успешного участия делегации Узбекистана в соревнованиях приложены все усилия, и все в ожидании от наших соотечественников ярких побед.