Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Владивостокдаги консуллигимизга миннатдорчилик билдиради
Мамлакатимиз делегацияси халқаро майдондаги муҳим комплекс мусобақаларда иштирок этар экан, Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигининг кўмаги билан мезбон шаҳарда жамоамиз учун ҳамиша барча қулайликлар яратиб берилган.
Бу гал ҳам "Осиё болалари" Халқаро спорт ўйинларига мезбонлик қилаётган Владивосток шаҳрида Узоқ Шарқдаги ҳамюртларимиз ташкилий масалаларда ана шундай юксак профессионаллик намунасини кўрсатишди. Мусобақага делегациямизни бошлаб борган МОҚ раҳбарияти Владивосток шаҳридаги Бош консулимиз Рустам Исмоилов билан учрашув ўтказишди.
Қайд этиш жоиз, Ўйинлар давомида делегациямизни кутиб олиш ва жойлаштириш, қулай шароитларни яратиб бериш, шунингдек, куни кеча Халқаро сузиш федерацияси вакили билан ўтказилган онлайн учрашувни ташкил этишда Рустам Исмоилов бошчилигидаги жамоа катта ёрдам берди. Буни МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов алоҳида таъкидлаб, кўрсатаётган ёрдами учун дипломатимизга алоҳида миннатдорчилик билдириб ўтишди.
Самимий руҳда ўтган учрашув якунида Қўмитамиз вакиллари Рустам Исмоиловга миннатдорчилик белгиси сифатида эсдалик совғасини топширишди. Шунинг билан Ўзбекистон МОҚ раҳбариятининг Владивостокдаги миссияси якунланди. "Осиё болалари" Халқаро спорт ўйинларининг қолган қисмида Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Абдулла Аслонов делегациямизга раҳбарлик қилади.

Национальный Олимпийский комитет благодарит консульство Узбекистана во Владивостоке
Делегация Узбекистана выступает на важных комплексных соревнованиях, и при поддержке Министерства иностранных дел Республики Узбекистан в принимающем городе всегда созданы все условия для отечественной сборной.
И на этот раз в городе Владивостоке, где проходят международные спортивные игры "Дети Азии", наши соотечественники на Дальнем Востоке продемонстрировали такой высокий профессионализм в организационных вопросах. Руководство НОК, возглавившее делегацию Узбекистана, провело встречу с Генеральным консулом во Владивостоке Рустамом Исмаиловым.
Следует отметить, что команда во главе с Рустамом Исмаиловым оказала большую помощь в организации встречи и размещения отечественной делегации на Играх, создании комфортных условий, а также в организации онлайн-встречи с представителем Международной федерации плавания. Об этом особо отметили Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и первый заместитель председателя Комитета Равшан Ирматов, которые выразили дипломату особую благодарность за оказываемую помощь.
В завершение встречи представители Комитета в знак благодарности вручили Рустаму Исмаилову памятный подарок. На этом миссия руководства НОК Узбекистана во Владивостоке завершилась. В оставшиеся дни Международных спортивных игр "Дети Азии" делегацию возглавит заместитель министра Развития спорта Республики Узбекистан Абдулла Асланов.